Україна до 2050 року може бути змушена почати імпортувати питну воду.
Такий невтішний прогноз на своїй сторінці в Facebook озвучив голова постійної комісії з питань екологічної політики КМДА Костянтин Яловий.
Вже сьогодні в 9 випадках з 10 водопровідна вода, якою ми користуємося, містить шкідливі домішки.
Що сталося з питною водою в Україні
За даними Українського водного товариства, до 90% парканів з водопроводу виявляють перевищені показники солей, заліза, марганцю, хлору та інших речовин.
Костянтин Яловий каже, що в недавньому дослідженні на цю тему зібрано кілька важливих фактів про якість води в Україні.
"Ключовою проблемою є критичний стан мереж, в яких спочатку не достатньо очищена рідина додатково забруднюється", - говорить він.
Проблемою є й те, що українські гігієнічні вимоги до питної води перевіряють її на 86 забруднюючих речовин. У країнах же Європейського Союзу контролюють вміст не менше 100 речовин.
Відповідно відрізняється і вартість послуги: так, у Києві 1 кубометр холодної води коштує 13 гривень, а в ЄС - 3,5 євро (близько 108,5 гривень).
Німеччина щорічно направляє на технічне переоснащення водопроводу і каналізації по 7 млрд євро. В Україні валовий дохід водоканалів становить лише 1 млрд євро на рік.
читайте такожТарифи на холодну воду підскочать: коли і на скільки українці заплатять більше
"У держбюджеті на 2022 рік на програму "Питна вода в Україні" закладено 1 млрд гривень. В цілому вона обійдеться державі більш ніж в 28 мільярдів", - говорить експерт.
Що потрібно Україні, щоб мати якісну питну воду
"У підсумку, щоб мати питну воду нормальної якості, Україна повинна інвестувати значні кошти в модернізацію системи водопостачання та інші пов'язані речі. Причому треба робити це вже сьогодні, адже в XXI столітті цінність цього ресурсу в світі буде тільки зростати", - додає він.
Якість водопровідної води в Україні
За даними WaterNet, найкраща якість водопровідної води в Україні у Волинській області, де використовують переважно підземні джерела.
У той же час місцевою проблемою є її висока жорсткість.
Найгірша вода з крана у жителів Дніпропетровської області - в ній в рази перебільшено вміст марганцю, спостерігається велика кількість органічних забруднювачів, підвищена каламутність і окислюваність.
Читайте також:
- Названо основні ознаки того, що слід пити менше води на ніч
- Дієтолог розповів, скільки води потрібно пити в холоди
- Нові суми за тепло і гарячу воду: киян попередили про зміну в платіжках
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред