Російська корпорація Газпром у січні 2021 року поставила через територію України до Європи 3,86 млрд куб. м газу – на 32% менше, ніж у грудні. Зниження постачань пов'язане з домовленостями Києва і Москви щодо транзиту палива і відсутністю потреби у додаткових поставках. Проте, Україна здатна прокачати понад 55 млрд куб. м газу, внаслідок чого проект Північний потік-2 не є доцільним. Про це заявили у пресслужбі Оператора української газотранспортної системи.
За словами директора Оператор ГТС України Сергія Макогона, угода Нафтогазу і Газпрому зобов'язує росіян виплатити прокачування 40 мільярдів кубометрів газу. Це на 25 мільярдів кубометрів нижче, ніж минулого року.
Він зазначив, що крім відсутності зростання обсягу транзиту, всі заявлені потужності не були використані. Така ситуація свідчить про відсутність доцільності будівництва та реалізації додаткового трубопроводу Північний потік-2, тому що газотранспортна система здатна налагодити прокачування газу об'ємом 55 мільярдів кубометрів і більше.
"Наразі ми бачимо, що незважаючи на високі ціни на газ у Європі, суттєвого додаткового зростання обсягів транзиту не відбулося. Більше того, не всі заброньовані та сплачені потужності були використані. Це свідчить, що існуючі потужності можуть забезпечити всі потреби в транзиті, немає жодної необхідності в будівництві додаткового газопроводу - "Північного потоку-2". Українська ГТС може забезпечити додаткове прокачування 55 млрд куб. м і навіть більше", - додав Макогон.читайте такожОстанній шанс знищити Північний потік-2: з'явився прогноз про удар Росії по Україні
У повідомленні підкреслюється, що в січні поточного року оператор української ГТС прокачав з Європи до України 0,44 мільярда кубометрів палива, враховуючи віртуальний реверс обсягом 0,40 мільярдів кубометрів. Реекспорт палива з України до Європи за січень склав 0,24 мільярда кубічних метрів.
Північний потік-2 новини
- Міністр енергетики Росії Олександр Новак у жовтні минулого року заявив, що можливий запуск Північного потоку-2 не вплине на транзитні постачання газу через Україну до Європи. Угоди Києва і Москви діятимуть ще як мінімум 4 роки.
- При цьому радник Нафтогазу Лана Зеркаль заявляла, що реалізація Північного потоку-2 може катастрофічно позначитися на перспективах України в якості газового транзитера.
- Останніми місяцями перспективи Північного потоку-2 значно погіршилися. Нові американські санкції, які здатні вдарити по всіх учасниках проекту, змусили Газпром заявити про можливу зупинку будівництва трубопроводу.
- Радник голови правління НАК Нафтогаз Лана Зеркаль заявила, що після перемоги Байдена на виборах президента США тематика СП-2 стала надзвичайно актуальною. Внаслідок цього Вашингтон серйозно розглядає можливість повної блокади Північного потоку-2.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред