Можливість запровадження санкцій проти білоруських чиновників і бізнесменів буде розглянуто Радою національної безпеки і оборони України.
Як говориться увідповіді голови Офісу президента Андрія Єрмака на звернення народного депутата Олексія Гончаренка, відповідне звернення направлено до Апарату РНБО.
"Повідомляємо, що ваше депутатське звернення стосовно запровадження обмежувальних заходів (санкцій) щодо окремих громадян Республіки Білорусь направлено в Апарат Ради національної безпеки і оборони України для розгляду та інформування вас про результати", - сказано у відповіді Єрмака.
Раніше глава уряду України Денис Шмигаль доручив Міністерству закордонних справ, Державній прикордонній службі та Міністерству економіки вивчити можливість запровадження санкцій проти Мінська.
Санкції проти режиму Лукашенка
- На території Білорусі 9 серпня відбулися президентські вибори, переможцем яких проголосили Олександра Лукашенка. За даними Центрвиборчкому, він набрав 80,10% голосів виборців.
- Опозиція і значна частина білоруського народу не визнали вибори. Десятки тисяч людей кожні вихідні збираються на мирні мітинги проти режиму Лукашенка.
- У ніч з 11 на 12 серпня на вулицях Білорусі відбулися масові арешти. Силовики жорстко били активістів і випадкових перехожих. Затримали близько 7 тисяч людей.
- У відповідь на такі дії Захід назвав вибори президента сфальсифікованими і прийняв рішення ввести санкції проти режиму Лукашенка. Також санкції проти Білорусі ввели і країни Балтії: Латвія, Литва та Естонія.
- 2 жовтня Євросоюз ввів санкції проти 44 найбільш впливових чиновників режиму Олександра Лукашенка. Самого Лукашенка в санкційних списках немає.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред