Глава уряду України Денис Шмигаль доручив Міністерству закордонних справ, Державній прикордонній службі та Міністерству економіки вивчити можливість запровадження санкцій проти оточення невизнаного білоруського президента Олександра Лукашенко, йдеться у відповіді Шмигаля на звернення нардепа Олексія Гончаренка. Документ опубліковано парламентарієм в його Telegram-каналі.
"Направив звернення до Шмигаля про те, що зараз і Європейський Союз, і Великобританія, і США впроваджують санкції проти білоруських чиновників і бізнесменів, які близькі до режиму Лукашенка. Україна, разом з тим, не продовжує свою санкційну політику і своїм мовчанням, по суті, підтримує режим Лукашенка", - написав Гончаренко.
Зокрема, депутат акцентував увагу на тому, що Київ не впровадив санкції проти олігарха з Білорусі Миколи Вороб'я – власника ПрикарпатЗахідтранс, якого він назвав "гаманцем Лукашенка і Медведчука". Крім того, під санкції не потрапили великі білоруські чиновники, у яких є активи і банківські рахунки на території України.
У відповіді Шмигаля зазначено, що МЗС, Міністерство економіки і Держприкордонслужба повинні розглянути це питання.читайте також"Тонни зброї через Україну": Лукашенко оголосив про затримання банди у Білорусі
"На ваше звернення стосовно можливості внесення на розгляд Ради нацбезпеки і оборони України пропозицій про застосування санкцій до білоруських осіб повідомляємо, що МЗС, Мінекономіки та Адміністрації Держприкордонслужби доручено розглянути порушені питання", - підкреслюється в документі.
Відносини України та Білорусі
- Відносини Києва і Мінська зіпсувалися після того, як Лукашенко на тлі протестів у Білорусі в серпні минулого року звинуватив Україну і президента Зеленського в нібито фінансуванні білоруської опозиції.
- У Києві у зв'язку з необґрунтованими звинуваченнями Лукашенка і видачею Мінськом бойовиків ПВК Вагнера Москві зробили заяву про намір переглянути дипломатичні відносини з Білоруссю.
- Лукашенко і його оточення є фігурантами санкційних списків країн Заходу через застосування надмірної сили правлячим режимом щодо активістів під час протестів і політичних репресій. Євросоюз 25 лютого продовжив обмеження проти представників Білорусі до 2022 року.
- Україна і країни Заходу не визнають Олександра Лукашенко легітимним президентом країни після 5 листопада 2020 року. Вибори 9 серпня держави вважають такими, що не відбулися.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред