У Миколаєві звільнили з посади головного лікаря Миколаївської інфекційної лікарні Світлану Федорову. Вона займала цю посаду з липня 2020 року.
Як повідомляє місцеве видання НикВести, за її звільнення у вівторок, 21 грудня, на засіданні обласної ради проголосували 42 депутати.
Перед голосуванням за відсторонення Федорової її критикували колеги. Головлікар ЛШМД Олександр Дем'янов заявив, що вона нібито конфліктує з меценатами. Керівник Центру екстреної медичної допомоги Андрій Самойлов заявив, що в обласній "інфекціонці" закривають ворота перед швидкими.
Сама Федорова виступила з трибуни і назвала ситуацію "політичним замовленням". За її словами, висновки комісії, які нібито і послужили офіційною причиною для її звільнення, не містять "жодної цифри", там "лише загальні фрази".
"Зараз відбувається політичне замовлення. Щодо висновків комісії МОЗ. Це не була офіційна комісія - жодного висновку з цифрами, паперами, жодної історії хвороби не було оглянуто. Вони дві години побігали по лікарні, жодної цифри, загальні фрази лише", - сказала Федорова.
Лікарка додала, що запросила до медзакладу міжнародну організацію, яка впродовж трьох днів проводила його повний аудит.
"Як виявилося, наш стаціонар відповідає не лише ліцензійним вимогам, а й міжнародним. Вимогам відповідають абсолютно всі відділення стаціонару. Робота також організована за міжнародними вимогами. Крім того, Комісія дійшла висновку, що це нонсенс, що лікарня за два роки змогла досягти таких показників", – заявила вона.
читайте такожЧерепно-мозкова травма та розхитані зуби: у Рівному побили фельдшера швидкої, який приїхав на викликЯк повідомляв Главред, раніше Федорова зверталася до президента Володимира Зеленського через ситуацію в місті з киснем для хворих на коронавірус. Вона заявила, що у медзаклад увірвалися невідомі люди, які погрожували персоналу і вимагали надати кисень пацієнту з коронавірусом з приватної лікарні.
Федорова заявляла, що місцева влада не діє щодо нестачі кисню й лише "посилає красиві звіти до Києва". Вона просила главу держави втрутитися в ситуацію.
Після інциденту в лікарню відправили комісію з Міністерства охорони здоров'я для перевірки.
Як повідомляв Главред, раніше лікар-інфекціоніст зі Львова Михайло Річняк розповів, наскільки критична ситуація з киснем у лікарнях.
За його словами, жодна з кисневих точок не стоїть без діла - вони працюють на повну. При цьому є пацієнти, які потребують зволоженого кисню з системи центрального кисню.
Читайте також:
- Коронавірус 22 грудня: в Україні за добу понад 6 тисяч нових хворих і 301 смерть
- "Без кисню ваша мама помре за дві години": у Мережі розповіли про кризу з киснем у лікарні
- "Не доживе до ранку – скінчився кисень": українка щодня рятує хвору на коронавірус матір
- У Львові вибухнув хімзавод з виготовлення медичного кисню
- Смертельна небезпека віялових відключень електрики: в Одесі можуть загинути люди на кисні
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред