
Ключові тези:
- Росіян чекають сюрпризи від України в появі новітніх технологій
- Зараз Курський виступ утримується ЗСУ в очікуванні можливих мирних переговорів
- Це є основним козирем України у війні
Бої в Курській області Росії розпочалися ще 6 серпня 2024 року і тривають досі. Однак, чи можуть аналогічні операції розпочатися в інших областях РФ у 2025 році? Про це розповів колишній очільник Луганської військово-цивільної адміністрації та заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб у 2016-2019 роках Георгій Тука на чаті в Главреді.
За його словами, на росіян чекають сюрпризи від ЗСУ.
"Росіян чекають сюрпризи від України в появі новітніх технологій і озброєнь. Тиждень тому ми продемонстрували дрон, здатний доставляти керовану авіаційну бомбу вагою 250 кг - це суттєво, це не 20-30 кг. Подібні сюрпризи точно чекають Росію від нас", - наголосив він.
Водночас, говорячи про можливості додаткових проривів кордону та операцій на кшталт Курської в інших областях РФ, експерт зазначив, що скептично до цього ставиться.
"Бажання провести такі операції, можливо, у нас і є, але ресурсів не вистачає", - вважає він.
Тука також висловив припущення, чи триватиме Курська операція у 2025 році.
"Скажу відверто, я здивований, що Курська операція досі триває. Не знаю, чи залишаються ще в Україні люди, які вважають, що це безкоштовна туристична прогулянка для наших військ. Ми так само, як і скрізь, зазнаємо там втрат, використовуємо озброєння, більше того, на початку Курської операції ми використовували там найбільш боєздатні підрозділи. У мене немає жодних сумнівів у тому, що росіяни продовжать тиснути, щоб звільнити Курщину", - наголосив експерт.
Він також додав, що зараз так званий Курський виступ утримується Збройними силами в очікуванні можливих мирних переговорів для того, щоб мати хоч якийсь козир і аргумент у розмові з Путіним.
"Це дозволить домовитися, наприклад, про звільнення росіянами Запорізької області в обмін на те, що ми підемо з Курської. Чи вистачить у нас сил для утримання Курщини - хочеться вірити, що так", - підкреслив Тука.
Він також висловив думку, чи в України є ще козирі, крім контролю над частиною Курщини.
"Перед Росією - на жаль, ні. Хіба що тільки нанесення ударів по інфраструктурі РФ і знищення особового складу російської армії. Інших козирів я не бачу", - підсумував колишній очільник Луганської військово-цивільної адміністрації.
Дивіться відео, в якому Георгій Тука поділився прогнозом щодо подальшого перебігу війни в Україні та перспектив врегулювання конфлікту:
Операція в Курській області - останні новини
Нагадаємо, як повідомляв Главред, військові 47 ОМБр "Маґура" повідомили, що російські окупанти змінили тактику штурмів у Курській області РФ. Раніше на цьому напрямку окупанти наступали переважно технікою. Нині вони кидають у штурм піхоту.
Проєкт DeepState повідомив, що українські військові досягли успіху в районі населеного пункту Черкаська Конопелька, що розташований у Суджанському районі Курської області РФ.
На думку президента України Володимира Зеленського, операція українських бійців на Курщині стане важливою частиною переговорного процесу.
Читайте також:
- "Зробили фантастичне": ЗСУ завадили окупантам вивісити триколор у Торецьку
- РФ обрала нову ціль: у ЗСУ дали тривожний прогноз про просування ворога
- ЗСУ почали контратаки по всій лінії фронту: у Le Figaro назвали мету такого кроку
Хто такий Георгій Тука
Георгій Борисович Тука (народився 24 листопада 1963, Київ) – український державний і громадський діяч. Керівник і засновник волонтерської групи "Народний тил". Голова Луганської обласної військово-цивільної адміністрації (22 липня 2015 – 29 квітня 2016), пише Вікіпедія.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред