![РФ вдруге запустила 'Орешник' по Україні, але є нюанс: в Forbes розкрили деталі РФ вдруге запустила 'Орешник' по Україні, але є нюанс: в Forbes розкрили деталі](https://images.glavred.info/2025_02/thumb_files/400x0/1738877594-2767.jpg?r=482637)
Головне:
- РФ вдруге запустила балістичної ракету "Орешник"
- Ймовірною ціллю атаки був Київ
- Ракета вибухнула на території Росії, не досягнувши мети
Росія, ймовірно, здійснила другий запуск балістичної ракети "Орешник". Проте ця ракета не досягла мети і вибухнула на території країни-агресорки. Про це пише Forbes.
За даними видання, через три місяці після першого удару Росія здійснила ще один запуск "Орешника". Цього разу ціллю атаки, ймовірно, був Київ.
Військовий кореспондент Кирило Сазонов стверджує, що "Орешник" далеко не залетів". За його словами, ракета вийшла з ладу та вибухнула на території Росії.
Після першого запуску "Орешника" Путіна взявся погрожувати новими ударами по Україні, зокрема по "центрах прийняття рішень" у Києві. Але невдача другого запуску стала важким ударом для Росії, оскільки ракета, яка мала б продемонструвати потужність, продовжує доводити свою ненадійність.
Хоча поки що неможливо підтвердити невдалий другий запуск "Орешника", "аварія не була б дивною", наголосили у виданні.
"Другий запуск "Орешника", який, за повідомленнями, не увінчався успіхом, не тільки позбавив киян та українських лідерів тривожного очікування в укриттях, але й обернувся зворотним ефектом для Кремля. Адже ракета "Орешник", схожа на міжконтинентальну балістичну з її ядерними боєголовками, викликала більше страху, ніж мала реального військового впливу", - зазначили у матеріалі.
"Орешник" — це модифікація РС-26 з меншим радіусом дії. Найперше випробування RS-26 у 2011 році закінчилося "конфузом з вибухом", оскільки ракета відхилилася від курсу та вибухнув за кілька кілометрів від місця запуску на космодромі Плесецьк.
"Складний і неточний, "Орешник" — це дорогий спосіб "завдати невеликих руйнувань", - заявив Reuters директор програми нерозповсюдження Східної Азії Інституту міжнародних досліджень Міддлбері в Монтереї Джеффрі Льюїс.
У виданні наголосили, що "Орешник" можна розглядати як засіб, призначений для того, щоб налякати набагато більше людей, ніж завдати їм серйозної шкоди чи смерті. Саме тому після першого удару Путін ініціював медіа-кампанію, яка стала частиною військової пропаганди, спрямованої на перебільшення реальних можливостей російського військово-промислового комплексу та ефективності нової зброї.
"Але тепер, коли добра половина "Орешників" могла розбитися, не досягнувши своїх цілей, ракети, безумовно, з кожним днем стають менш страшними", - йдеться у матеріалі.
Зазначимо, що вранці, 5 лютого, по всій території України оголошували повітряну тривогу. За даними моніторингових каналів, існувала загроза застосування балістики середньої дальності. Проте згодом монітори усточнили, що інформація про запуск "Орешника" і його падіння на території РФ відсутня.
![РФ вдруге запустила 'Орешник' по Україні, але є нюанс: в Forbes розкрили деталі РФ вдруге запустила 'Орешник' по Україні, але є нюанс: в Forbes розкрили деталі](https://images.glavred.info/2024_11/1732118641-8888.jpg?r=784070)
Ракета "Орешник" - новини за темою
Нагадаємо, перший запуск цієї ракети відбувся 21 листопада 2024 року, коли Росія атакувала Дніпро. Тоді ворог пошкодив будівлі та поранив десятки людей.
Ракета, яку спочатку прийняли за міжконтинентальну балістичну, виявилася варіантом російської РС-26 — потужною твердопаливною ракетою з шістьма бойовими частинами.
Російську ракету "Орешник" не зможуть перехопити зенітно-ракетні системи Patriot і SAMP/T, що є на озброєнні ЗСУ, заявив військовий експерт Петро Черник. Він підкреслив, що система THAAD може впоратися з ними, але її висока вартість робить її недоступною для України.
Як повідомляв Главред, хоча ракета є серйозною системою, проте вона не нова і має обмеження в дальності та швидкості. Черник також зазначив, що ймовірно, "Орешник" не містить вибухівки, а використовує кінетичну енергію для нанесення удару.
Читайте також:
- Блок управління під мікроскопом: несподівані дані про ракету "Орешник"
- За яких умов РФ може застосувати "Орешник": Путін розкрив свої цинічні плани
- "Намагаються проломити укріплення": розкрито ймовірний сценарій удару "Орешником"
Що відомо про Forbes
Forbes - американський діловий журнал, заснований у 1917 році, з 2014 року належить гонконгській інвестиційній групі Integrated Whale Media Investments, повідомляє Вікіпедія.
Forbes.com є частиною Forbes Digital, підрозділу Forbes Media LLC. До холдингу Forbes також входить частина RealClearPolitics. Разом ці сайти охоплюють понад 27 мільйонів унікальних відвідувачів щомісяця. Сайт Forbes.com працює під гаслом "Домашня сторінка для світових бізнес-лідерів" і в 2006 році був визнаний найбільш відвідуваним бізнес-сайтом у світі.
Forbes.com використовує "модель дописувачів", в якій широка мережа "дописувачів" пише і публікує статті безпосередньо на сайті.
У 2020 році Forbes отримав нагороду Webby People's Voice Award у номінації "Бізнес-блог/сайт".
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред