4 лютого закінчився новий етап обміну полоненими між Україною і російськими агресорами. З ворожих катівень повернулися 116 українських бійців. Про це повідомив у своєму Telegram-каналі керівник Офісу президента Андрій Єрмак.
"Нам вдалося повернути 116 наших людей, захисників Маріуполя, херсонських партизанів, снайперів з Бахмутського напрямку та інших героїв", – написав чиновник.
Серед звільнених з ворожого полону: 87 бійців ЗСУ (двоє з яких – з ССО), вісім бійців тероборони, семеро − з Нацгвардії, шестеро з Нацполіції, п'ятеро – прикордонники, двоє з військово-морських сил і один – представник ДСНС.
Також є інформація, що вдалося повернути тіла загиблих іноземців-волонтерів - Крістофера Метью Перрі та Ендрю Тобіаса Метью, а також тіло колишнього бійця Французького іноземного легіону, який повернувся захищати Україну – Євгена Куліка.
Обмін полоненими між Україною та окупантами
На даний момент найбільший та резонансний обмін полоненими відбувся 21 вересня минулого року. Тоді із катівнів ворогів вдалося повернути 215 захисників України - у тому числі бійців, які захищали обложений Маріуполь.
Пізніше тодішній в.о. керівника Служби безпеки України Василь Малюк заявив - 200 осіб обміняли на скандального політика Віктора Медведчука - кума російського диктатора Володимира Путіна . Ця новина викликала вкрай емоційну реакцію у тамтешніх шовіністично-імперських колах.
Як пізніше стверджував радник керівника Офісу президента Михайло Подоляк - російський мільярдер Роман Абрамович брав участь у переговорах між Україною та Росією щодо обміну військовополоненими.
"Безумовно, Абрамович брав участь як модератор процесу. Тобто він те саме робив, що на перших турах переговорного політичного процесу", - заявив він.
Інші новини:
- Загроза наступу Росії на Київ з Білорусі: у ЗСУ мають намір випередити ворога
- Під звільненим Лиманом знайшли російський штаб зі списками полонених і зрадників
- "Армія РФ не справляється": полонений зек з ПВК Вагнера розповів про вербування "кухарем Путіна"
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред