Кремінь налякав порушників мовного закону "чорними списками"

16 січня 2021, 11:59
182
Відтепер спершу при обслуговуванні має бути державна мова.
мова
В Україні набули чинності норми закону про обслуговування українською мовою / УНІАН

Уповноважений уряду України з питань захисту державної мови Тарас Кремінь розповів про те, яке покарання чекає на порушників закону про функціонування української мови як державної, який набрав чинності 16 січня 2021 року.

Як підкреслив він у коментарі Апострофу, на першому етапі порушників закону чекають попередження та рекомендації для виправлення.

"Штрафи накладаються на злісних порушників мовного закону. Якщо протягом року буде зафіксовано за допомогою аудіо- чи відеозасобів декілька таких порушень, то ми формуємо не просто попередження, а протокол і виносимо його у вигляді штрафів", - попередив уповноважений з питань захисту державної мови.

Він також не виключив оприлюднення даних про тих, хто буде систематично порушувати мовний закон.

"Я за те, щоб на офіційних сторінках державних установ публікувати списки злісних невиконавців мовного закону", - говорить Кремінь.

читайте такожМовний закон: кого і як сильно штрафуватимуть за порушенняВін нагадав, що відтепер за замовчуванням першою при обслуговуванні має бути державна мова, при цьому на прохання клієнта можливий перехід на іншу мову.

"На нашому сайті є форма для скарги. ( ... ) Протягом 30 днів ми фіксуємо ситуацію, з’ясовуємо її та надсилаємо рекомендації для її виправлення. Якщо продовжуються системні порушення, то ми говоримо про штрафи, виносимо постанову, яка може бути оскаржена в суді. Штрафи становитимуть від 5100 до 6800 грн.", - додав Кремінь.

Закон про обслуговування українською мовою: що потрібно знати

  • В Україні набули чинності норми закону про обслуговуванні споживачів українською мовою.
  • Всі надавачі послуг, незалежно від форми власності, повинні обслуговувати споживачів і надавати інформацію про товари і послуги українською мовою.
  • На прохання клієнта його обслуговування може здійснюватися на іншому, прийнятному для сторін мовою.
  • Закон регламентує особливості використання української мови при маркуванні продукції. Зокрема, інформація про продукцію надається українською мовою. Якщо інформація про товар надається іншими мовами, обсяг інформації українською мовою не може бути меншим.
  • У разі порушення цього закону передбачається відповідальність для бізнесу. При першому порушенні підприємство отримає попередження і 30 днів на усунення порушень. За повторне протягом року порушення вимог уповноважений із захисту української мови може накласти штраф у розмірі від 5,1 тис. до 6,8 тис. грн.
  • Верховна Рада 25 Квітня 2019 року прийняла закон "Про забезпечення функціонування української мови як державної", статті якого вводяться поетапно.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакції.

Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред

Реклама
Реклама

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
^
Ми використовуемо cookies
Прийняти