Голова Офісу президента Андрій Єрмак очолив президію Конгресу місцевих і регіональних влад.
Таке рішення озвучив заступник керівника Офісу президента Кирило Тимошенко під час обрання голови президії Конгресу місцевих і регіональних влад на спільному з Національною радою реформ засіданні в четвер у Києві.
"Ми реалізували право президії Конгресу обрати голову. Вітаю вас, Андрій Борисович", - оголосив Тимошенко.
У свою чергу Єрмак подякував за довіру і висловив сподівання, що виконає всі завдання, які перед ними ставить президент, і що Конгрес досягне тих цілей, які були визначені з початку його роботи.
"Щомісяця вищі посадові особи України та члени Конгресу розглядатимуть пропозиції обох палат та генеруватимуть рішення шляхом законодавчих ініціатив у межах повноважень Кабінету Міністрів України. Цей механізм дуже простий і дуже ефективний",– зазначив глава Офісу президента.
Він додав, що "головною метою роботи Конгресу місцевих і регіональних влад стане реальне підвищення рівня життя кожного громадянина, задоволення потреб і захист прав українців".
Зазначимо, президент України Володимир Зеленський створив Конгрес місцевих і регіональних влад у лютому цього року. Йдеться про консультативно-дорадчий орган. Конгрес повинен стати альтернативою ради розвитку громад і територій.
читайте такожУ Єрмака розповіли про переговори з Нуланд про залучення США до консультацій по Донбасу
"Відносини між центром і громадами повинні стати абсолютно новими, я б навіть сказав, якісно новими. Вони повинні бути конструктивними, прозорими і ефективними. Для цього ми створюємо Конгрес місцевих і регіональних влад при президентові України", - прокоментував Зеленський.
Конгрес місцевих і регіональних влад - що відомо
- Конгрес - це консультативно-дорадчий орган при президентові. Його створили на заміну раді розвитку громад і територій.
- Він складається з 2 палат. До першої входять місцева влада, голови ОТГ та районних рад, до другої – голови обладміністрацій та облрад.
- Конгрес є "майданчиком при президентові", який має об'єднати законодавчу та виконавчу владу та організації місцевого самоврядування.
- Його називають зразком двопалатного парламенту.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред