Президент України Володимир Зеленський затвердив стратегію військової безпеки України, що була ухвалена Радою національної безпеки і оборони
У документі закріплюється прагнення України до системи колективної безпеки. Сьогодні існує одна така система - НАТО, і цим документом Україна закріпила курс на зближення.
Полковник запасу, військовий експерт Олег Жданов заявив Главреду, що ухвалення стратегії військової безпеки України не означає миттєве подання заявки на вступ до НАТО.
"Це означає, що ми повністю переходимо на їхні стандарти й озброєння та повністю відмовляємося від російських", - зазначив експерт.
Жданов додав, що у зв'язку з цим Україна може розглядати в перспективі три варіанти для розвитку:
- знаходження України у складі НАТО;
- порушення теми союзництва із США поза рамками НАТО;
- створення нового військово-політичного блоку в партнерстві з НАТО.
Вступ України до НАТО - останні новини:
- 6 березня 2020 року в Офісі президента заявили, що Україна хоче отримати чіткий сигнал від США про членство країни в НАТО.
- У грудні минулого року заступник міністра закордонних справ України Еміне Джепарова заявила, що Київ розраховує приєднатися до НАТО вже в 2030 році.
- Президент України Володимир Зеленський у своєму недавньому інтерв'ю американському виданню Axios сказав, що українська держава продовжує перебувати в стані війни з Росією. Тому він хотів би запитати у нового президента США Джо Байдена, чому Україна досі не в НАТО.
- Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що колективний блок безпеки не закриває двері для України, однак Києву слід виконати низку вимог, щоби приєднатися до Альянсу.
- Колишній командувач військами США в Європі в 2014-17 роках, ветеран воєн в Іраку й Афганістані Бен Ходжес назвав умови членства України в НАТО.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред