Рано чи пізно Україна стане частиною НАТО. Однак країні належить виконати велику роботу з точки зору ліберальної демократії та прозорості державних систем і судового процесу.
Про це заявив в інтерв'ю РБК-Україна американський генерал-лейтенант у відставці, колишній командувач військами США в Європі в 2014-17 роках, ветеран воєн в Іраку та Афганістані Бен Ходжес.
За його словами, Росія все ще занадто сильно впливає на Україну.
"Україна повинна вирішити, її керівництво має вирішити, чи буде воно робити все, що потрібно з точки зору західної інтеграції, що означає повну відмову від кремлівського впливу і кримінальних грошей. Я вважаю, що занадто багато людей отримують занадто багато грошей з Росії. Тож, це ускладнює завдання", - сказав американський генерал.
За його словами, повинні бути зроблені ще кілька речей:
- "Захід повинен триматися разом і продовжувати відкидати російські претензії на Крим і відкидати інші незаконні дії Кремля, такі як цей міст через Керченську протоку і незаконне порушення морського судноплавства. Ми повинні і далі проливати світло на це""
- "Ми повинні продовжувати проливати світло на той факт, що щотижня на Донбасі гинуть або дістають поранень українські солдати. Це можливо лише завдяки підтримці Росією та її керівництвом так званих сепаратистів. Ніхто, жодна серйозна людина не вірить, що Росія тут ні до чого. Те, що Росія не дозволяє ОБСЄ робити свою роботу - це ганьба. Німеччині та Франції, не лише США, слід і далі це підкреслювати".
Крім того Ходжес висловив стурбованість через кордон між Україною та Білоруссю.
"Немає жодних сумнівів в тому, що Кремль бачить прекрасні можливості в нинішніх проблемах в Мінську, і вони зроблять все можливе, щоби Лукашенко залишався при владі, поки це добре для них. Або вони замінять його тим, хто ще більш готовий до співпраці. І тепер я боюся, що це призведе до появи російських військ у Білорусі, що загрожує Україні, а також Польщі, Литві, Латвії", - вважає американський генерал.
Нагадаємо:
- 14 вересня президент Володимир Зеленський затвердив нову Стратегію національної безпеки України. У документі йдеться про те, що одним із зовнішньополітичних пріоритетів України є інтеграція в НАТО і Євросоюз.
- 12 червня Україні надали в НАТО статус партнера з розширеними можливостями.
- Пізніше президент Володимир Зеленський подякував Альянсу за надання нашій країні особливого статусу.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред