Лікар-інфекціоніст, епідеміолог, колишній глава Центру громадського здоров'я Володимир Курпіта висловив думку, що в Україні неможливий японський сценарій боротьби з коронавірусом, оскільки українці ведуть інший спосіб життя і часто порушують рекомендації влади.
"Японський спосіб життя суттєво відрізняється від українського: японці, як правило, досить відокремлені, і великі компанії не є звичайним явищем, на відміну від Італії. Це - одна з причин стрімкого поширення коронавіруса в Італії - товариськість італійців і їх прагнення збиратися разом. Українці - десь посередині між японцями і італійцями. Інший фактор, який зіграв на руку Японії - законослухняність. Адже в більшості азіатських країн громадяни досить законослухняні. Зокрема, вони чітко дотримуються тих рекомендацій, які дає влада, в тому числі і під час епідемії", - сказав він в інтерв'ю Главреду.
За словами експерта, в Україні епідемія в суспільстві може бути сприйнята по-іншому, оскільки в країні накопичилося величезна кількість проблем. Не виключено, що українці не будуть так емоційно реагувати на поширення коронавіруса, як європейці.
читайте такожБЦЖ при коронавирусе: рятує щеплення від туберкульозу людей з Covid-19"Людство не змогло локалізувати коронавірус в Китаї, і він вирвався далеко за його межі, проникнувши майже у всі куточки світу: в якійсь країні світу один підтверджений випадок, в якійсь- тисячі. Єдиним виходом у такій ситуації є формування колективного імунітету. Якщо перехворіє 70% населення, буде сформовано колективний імунітет", - вважає він.
Курпіта зазначає, що марно боротися з коронавірусом, яким перехворіє більша частина населення України. На його думку, нас чекає декілька хвиль епідемії коронавіруса з різницею в два-три місяці.
"Тому ми повинні прийняти те, що ми всі перехворіємо цією інфекцією. На щастя, більшість з нас перехворіє в легкій формі, можливо, навіть не помітивши цього. Основне питання - коли це станеться і як", - підсумував епідеміолог.
Як повідомлялося раніше, вчені в усьому світі намагаються зрозуміти, чому в одних країнах більше випадків інфікування, а в інших менше. Приміром, кажуть, що в пострадянських країнах завдяки щепленню БЦЖ цей вірус вражає менше людей, і перебіг хвороби легше.
Нагадаємо, щеплені або перехворілі на вітрянку і кір мають певний ступінь захисту від коронавіруса, заявив російський лікар-імунолог, кандидат медичних наук Олексій Попович. За його словами, імунітет таких людей по відношенню до коронавірусу міцніше.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред