У п'ятницю, 4 жовтня, у Києві тимчасово погіршився стан повітря. У всіх районах столиці, крім Голосіївського, фіксується підвищений індекс якості повітря.
Як повідомляє пресслужба Київської міської адміністрації, на стаціонарних пунктах моніторингу атмосферного повітря спостерігаються такі показники забрудненості повітря:
- проспект Європейського Союзу, 64-Г - загальний індекс якості повітря - 83 (високий рівень забрудненості);
- вул. Щусєва, 20 загальний індекс якості повітря - 86 (високий рівень);
- вул. Турівська, 28 - індекс якості 78 (високий рівень забрудненості;
- проспект Берестейський, 97 - індекс якості 77 (високий рівень забрудненості);
- вул. Китаївська, 22 - індекс властивості 55 (середній рівень забрудненості);
- вул. Харківське шосе, 7/1 - індекс якості 79 (високий рівень);
- вул. Архітектора Вербицького, 26 - індекс якості повітря 76 (високий рівень).
Зазначається, що загальний індекс якості повітря формується автоматично на основі показників кількох основних забруднювачів. Що нижчий показник CAQI, то краща якість повітря.
Що робити за високого рівня забрудненості повітря
У разі високого рівня забрудненості медики радять:
- не виходити зайвий раз на вулицю і закрити вікна;
- відмовитися від фізичної активності на відкритому повітрі;
- пити багато води.
Забруднення повітря в Києві - останні новини
3 жовтня в КМВА повідомили, що в Києві тимчасово погіршився стан повітря. У всіх районах столиці фіксувалася підвищена концентрація пилу.
2 жовтня в Києві також фіксували тимчасове погіршення стану повітря. Фахівці виявили підвищення концентрації пилу. Мешканцям столиці порадили обмежити час перебування на вулиці.
Як повідомляв Укргідрометцентр, ситуація із запиленістю атмосфери в Україні зараз така сама, як і на початку тижня. Ситуація покращиться на вихідних, але не скрізь.
Причина погіршення якості повітря - пилова буря з Каспію. Пил переміщується звідти, тому не становить для України такої суттєвої небезпеки, як, наприклад, у місці утворення бурі.
Що таке пилова буря
Пилова (піщана) буря - атмосферне явище у вигляді перенесення великих кількостей пилу (частинок ґрунту, піщинок) вітром із земної поверхні. Виникає зазвичай за умови сухої поверхні ґрунту і швидкості вітру 10 м/с і більше, пише Вікіпедія.
Піщана буря зазвичай погіршує видимість.
Залежно від кольору ґрунту в даному регіоні, віддалені предмети набувають сіруватого, жовтуватого або червонуватого відтінку.
Пилова буря часто виникає в теплу пору року в пустельних і напівпустельних регіонах. У низці випадків пил із пустель і напівпустель може тривалий час утримуватися в атмосфері та досягти майже будь-якої точки світу у вигляді пилової імли.
Рідше пилові бурі виникають у степових регіонах, дуже рідко - у лісостепових і навіть лісових. В останніх пилова буря частіше буває влітку за сильної посухи. У степових і (рідше) лісостепових регіонах зазвичай пилові бурі бувають ранньою весною, після малосніжної зими та посушливої осені, але іноді бувають навіть узимку, у поєднанні з хуртовинами.
Інші новини:
- Жовтень буде не з легких: учені назвали дати найсильніших магнітних бур місяця
- Україну атакують сильні дощі: у яких регіонах чекати негоду
- Похолодає на 10 градусів: якою буде погода в Україні в жовтні
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред