Яка контора заплатила заставу за Павелка та Запісоцького і на що можна було витратити ці гроші?

7 грудня 2022, 17:34
103
Резонансна справа про корупцію Павелка та його найближчого футбольного оточення не скидає обертів.
Яка контора заплатила заставу за Павелка та Запісоцького і на що можна було витратити ці гроші?
Стало відомо, яка контора заплатила заставу за Павелка / ФФУ

29 листопада 2022 року Печерський суд міста Києва обрав запобіжний захід Президенту УАФ Андрієві Павелку в справі щодо зникнення мільйона євро на оборудці з будівництвом заводу штучних покриттів для футбольних полів.

Як і генеральному секретареві УАФ Юрію Запісоцькому, суддя Літвінова призначила Павелку арешт до 23.01.2023 року з правом внесення застави у розмірі 9 мільйонів 880 тисяч гривень.

Одразу ж за обох підозрюваних у корупції було внесено заставу. Судячи з коментаря адвоката Павелка, це зробила сама УАФ. Якщо бути точнішими, то журналісти зʼясували, що це була компанія, що 100% належить УАФ, – ТОВ "УАФ Маркетинг". Це товариство внесло за обох заставу у розмірі 19 мільйонів 760 тисяч гривень, а це майже половина статутного капіталу цієї юридичної особи за даними Opendatabot.

відео дня
дело Павелко
Скріншот з Opendatabot

Якщо потрапити на сайт компанії (інколи це можна зробити завдяки маніпуляціям з бубоном і закликом до вищих сил), можна побачити, що УАФ Маркетинг відкрито вихваляється своєю 100-відсотковою приналежністю до Української асоціації футболу. Що підтверджує той же Opendatabot. Відповідно до історії компанії на сайті, товариство засноване в 2016 році, тобто вже після того, як тодішню ФФУ очолив Андрій Павелко.

дело Павелко
Скріншот з uafmarketing.com.ua
дело Павелко
Скріншот з uafmarketing.com.ua

Комерціалізація УАФ Маркетинг викликає сумніви, адже сама компанія позиціонує себе організацією, основним напрямком якої є розвиток бренду "Українська асоціація футболу", а найпотужнішим активом ТОВ "УАФ Маркетинг" виступає бренд "Національна збірна команда України з футболу". Хоча фактично на бренд цій компанії начхати. Приклад: Сторінка національної збірної України у Facebook. На цій сторінці є більше 32 тисяч читачів, значок підтвердження від соцмережі (всім відома "галочка"), але в той же час на цій сторінці не було ЖОДНОГО (!) допису з лютого 2021 року. І це у час, коли соцмережі – це не лише інструмент для заробітку, а й платформа для важливих соціальних меседжів.

дело Павелко
Скріншот з facebook.com

Інші соцмережі, на які веде сайт УАФ Маркетинг – це просто головні сторінки УАФ – логіка відсутня. У ТОВ "УАФ Маркетинг" зареєстровано аж 22 торгові марки, але діяльність щодо них видається таким же міфом, як й існування хороших росіян.

дело Павелко
Скріншот з сайту youcontrol.com.ua

Слід зазначити, що відповідно до чинного законодавства, господарські товариства (до яких належать, зокрема, і Товариства з обмеженою відповідальністю, такі як УАФ Маркетинг) здійснюють свою діяльність з метою отримання прибутку.

Окрім цього, в Статуті ТОВ "УАФ Маркетинг" також зазначено, що Товариство здійснює виробничу, комерційну і науково-дослідну діяльність з метою отримання прибутку, а також задоволенні соціальних та економічних інтересів його Учасників та членів трудового колективу.

Враховуючи, що внесення грошової застави до суду по кримінальному провадженню не передбачає собою отримання прибутку чи інших дивідендів для заставодавця - виникає запитання: яким чином прямі витрати прибуткового Товариства в розмірі 18 млн. грн. відповідають прямій меті та предмету діяльності ТОВ "УАФ Маркетинг"?

А якщо ми візьмемо до уваги, що обвинувачувані особи – Павелко та Запісоцький – не мають прямого стосунку до цієї юридичної особи, а є "лише" посадовими особами керівного органу УАФ, які розпоряджаються грошовими коштами "українського футболу", то виникає риторичне запитання: а яку ж в майбутньому вигоду чи зиск для себе попросить ця дочірня/карманна компанія УАФ за такий свій щедрий вчинок?!.. Адже мету отримання прибутку ніхто не скасовував.

дело Павелко
Колаж FootballHub

Але менше з тим, саме завдяки ТОВ УАФ Маркетинг великі патріоти України легко знайшли кошти, щоби врятувати себе від перебування в СІЗО. Хоча ці майже 20 мільйонів гривень можна було витратити на набагато актуальніші і важливіші речі. Наприклад, цієї суми вистачить, щоби придбати 2 морські дрони, 220 дизельних генераторів потужністю 5 кВт, близько 60 позашляховиків для ЗСУ, чи 206 популярних на передовій дронів. Чи просто займатися своєю місією і будувати футбольні поля для дітей. Грошей із застави вистачило б на 36 мініполів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакції.

Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред

Реклама
Новини партнерів
Реклама

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти