Рішення РНБО про санкції проти нардепа Тараса Козака і телеканалів, пов'язаних з політиком Віктором Медведчуком, базується на юридичних доказах того, що медіаресурси опосередковано фінансуються Росією. Канали вели підривну діяльність в інформаційному просторі, тому їх блокування не пов'язане з утиском свободи слова, заявив в інтерв'ю Obozrevatel міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко.
За його словами, саме зараз для закриття телеканалів 112, NewsOne і ZiK з'явилася правова основа, на якій акцентували увагу у Раді національної безпеки і оборони при ухваленні рішення. Важливу роль відіграла і наявність політичної волі глави держави. Крім того, була виявлена доказова база, згідно з якою канали фінансувалися з РФ.
"У прийнятті цього рішення ключовою стала юридична складова. Крім того, важливу роль зіграла і політична воля президента. У рішенні РНБО було зазначено, що для його прийняття були юридичні підстави. Адже нещодавно з'явилися докази опосередкованого фінансування цих каналів з боку держави-агресора. Там є ще й інша інформація. Це один пласт проблеми", - запевнив Ткаченко, додавши, що суспільство також дозріло до такого рішення щодо медіаресурсів, які порушували журналістські стандарти.читайте такожМінкульт просить Google і YouTube заблокувати акаунти телеканалів Козака
Також міністр підкреслив, що канали Медведчука нехтували інформаційною безпекою держави. Вони давали майданчик людям, які заявляли про нібито "громадянську війну" на Донбасі і маніпулювали відомостями. Тому прецедент з телеканалами, що належать Козаку, пов'язаний з інформаційним тероризмом, а не з утиском свободи слова.
Санкції проти телеканалів Медведчука
- Телеканали 112, NewsOne і ZiK були заблоковані на території України в ніч на 3 лютого після підписання президентом Володимиром Зеленським указу про впровадження санкцій проти їх власника-нардепа від ОПЗЖ Тараса Козака, який є соратником Віктора Медведчука.
- У Офісі президента заявили, що правоохоронці мають інформацію, згідно з якою канали Медведчука тривалий час фінансувалися Росією.
- Українські ЗМІ з посиланням на джерела у СБУ та РНБО стверджували, що Козак може бути причетний до компанії Донське вугілля, яка веде свою діяльність у окупованому Луганську. Гроші від прибутку підприємства могли бути спрямовані на фінансування 112, NewsOne і ZiK.
- Секретар РНБО Олексій Данилов стверджує, що інформація про бізнес Козака у "ЛНР" наразі не підтверджена.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред