Парламентарі від фракції Слуга народу не змогли напрацювати єдину консолідовану позицію з питання підтримки законопроекту Володимира Зеленського, що передбачає скасування резонансних рішень КСУ і звільнення суддів.
Як розповів голова пропрезидентської партії Олександр Корнієнко в інтерв'ю Hromadske, особисто він підтримує законодавчу ініціативу, проте думки у фракції розділилися, що значно ускладнило прийняття рішення.
"Партія у нас строката. Різні думки в ній є. Тут якраз виникла ситуація, коли думки розділилися, і якесь остаточне рішення було важко прийняти. Тим більше, якщо ми говоримо про фракцію, яка ще більш строката, ніж партія", - розповів Корнієнко.
Парламентарій не позначив кількість голосів на підтримку проекту закону Зеленського щодо КСУ у СН, однак при цьому відзначив відсутність згоди з ініціативи і з боку інших фракцій та депутатських груп.
"Не беруся свідчити про кількість голосів, але мені здається, що в нашій фракції їх недостатньо, щоб проголосувати. А зовні підтримки теж з різних причин немає", - стверджує Корнієнко.читайте такожСтало відомо, як у Верховній Раді мають намір вирішити проблему з КСУ
Глава партії Слуга народу додав, що влада працює над врегулюванням ситуації з КСУ. Вже цього тижня буде прийнято рішення щодо повернення до ККУ статті 366-1, визнаної судом неконституційною.
"На цьому тижні ми зробимо перший крок. Він стосуватиметься повернення відповідальності за декларування. Це повернення так званої 366-ї статті. Наступним кроком буде повернення усього механізму декларування", - підкреслив Олександр Корнієнко.
Конституційна криза в Україні
- КСУ 27 жовтня виніс вердикт про неконституційність статті 366-1 Кримінального кодексу, що передбачає кримінальне покарання для державних службовців за внесення недостовірної інформації до податкових декларацій.
- Після прийняття рішення про відновлення антикорупційної інфраструктури в Україні на засіданні РНБО, президент Володимир Зеленський зареєстрував у Раді проект закону №4288. Ініціативою пропонується визнання нікчемними рішень КСУ щодо антикорупційних законів та припинення повноважень суддів Конституційного суду.
- 27 листопада Зеленський вніс до Ради законопроект щодо відновлення електронного декларування в Україні. У тексті документа за №4434 йдеться про окреме визначення покарання за невнесення декларації, виключення статті 366-1 з ККУ та доповнення зводу законів новою статтею 3662 під назвою "Декларування недостовірної інформації".
- 28 листопада голова фракції Слуга народу Давид Арахамія уточнив, що законопроект щодо е-декларацій приймуть у першому читанні вже цього тижня, тоді як щодо КСУ готується компромісне рішення.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред