Рішення Конституційного суду оскаржити неможливо, однак Україна не відмовиться від реалізації свого європейського зовнішньополітичного курсу, який передбачає боротьбу з корупцією. Президент Володимир Зеленський докладе зусиль для відновлення ефективної роботи антикорупційного законодавства.
Про це заявили в Офісі президента, коментуючи рішення КСУ з приводу скасування кримінальної відповідальності для депутатів і чиновників за незаконне декларування майна, повідомляє пресслужба українського гаранта.
У повідомленні йдеться про те, що закони щодо боротьби з корупцією є невід'ємним елементів інтеграції України до європейських та євроатлантичних структур. Тому глава держави працюватиме над відновленням функціонування антикорупційних законів.
"Президент обов'язково використає своє право на законодавчу ініціативу, щоб відновити постійну і максимально ефективну роботу системи електронного декларування та невідворотність відповідальності за умисне порушення цих правил ", - зазначають у президентській канцелярії.читайте такожВ Офісі президента пройшлися по рішенню суду щодо Ситника
В ОП також додали, що парламентарії і чиновники, як і раніше, не зможуть піти від декларування своїх доходів і майна - вони будуть відповідати за порушення відповідно до чинного законодавства.
"Закон в Україні - один для всіх. Навіть для тих політичних сил і діячів, яким хочеться підірвати систему електронного декларування", - підкреслили в Офісі Володимира Зеленського.
Рішення КСУ щодо антикорупційного законодавства
- У вівторок, 27 жовтня, в пресі з'явилася інформація про те, що Конституційний суд виніс рішення про неконституційність статті Кримінального кодексу 366-1, що передбачає кримінальну відповідальність за недостовірне декларування депутатами, суддями та чиновниками своїх доходів.
- Представник президента в КСУ Федір Веніславський заявив, що таке рішення підриває політичний курс України на євроінтеграцію і може завдати удару по безвізовому режиму з Євросоюзом.
- Пізніше з'явилися відомості, згідно з якими КСУ не скасовував кримінальної відповідальності за незаконне збагачення та електронне декларування. Однак суд дійсно міг визнати неконституційність кримінальної відповідальності за неправдиві декларації.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред