Верховна Рада і президент України оперативно відреагують на рішення Конституційного суду щодо неконституційності кримінальної відповідальності за неправдиву декларацію доходів чиновників та окремих положень антикорупційного законодавства. Парламент врахує позицію суду і внесе низку змін до законів щодо боротьби з корупцією.
Про це заявив глава ВР Дмитро Разумков під час свого робочого візиту до Німеччини, повідомляє Укрінформ.
За словами спікера українського парламенту, реформи у сфері боротьби з корупційною діяльністю надзвичайно важливі, про що свідчить серйозна міжнародна реакція на рішення КСУ.
Крім того, антикорупційні органи досягли певного успіху у своїй діяльності.
"Але якщо ми виходимо з антикорупційної реформи, вона більш ніж важлива для держави... Ви бачите реакцію наших іноземних партнерів. Вона, м'яко кажучи, досить серйозна. І ті досягнення, які були зроблені протягом декількох років... я кажу і про НАБУ, і про САП, і про Вищий антикорупційний суд - це все маленькі, але важливі кроки в боротьбі з корупцією", - вважає Разумков.
Також він додав, що глава держави і Верховна Рада продемонструють належну реакцію на рішення Конституційного Суду. Зокрема, парламент планує вжити низку заходів, які посприяють подальшій роботі антикорупційного законодавства.читайте такожГлава КСУ у 2018 році купив землю в анексованому Криму – Схеми
"Я впевнений, що досить швидко буде реакція з боку парламенту і президента. І ми будемо на законодавчому рівні доопрацьовувати ті механізми, які є на сьогодні, для того, щоб система продовжувала працювати", - підкреслив Дмитро Разумков.
Рішення КСУ щодо антикорупційних законів в Україні
- Конституційний суд України у вівторок, 27 жовтня, визнав неконституційною статтю 366-1 Кримінального кодексу, яка передбачала кримінальну відповідальність за неправдиве декларування.
- НАЗК у зв'язку з рішення КСУ вимушене було закрити реєстр електронних декларації, тому що суд заборонив агентству вести моніторинг за декларуванням доходів державних службовців.
- В Євросоюзі заявили, що таке рішення може вплинути на фінансову співпрацю Брюсселя і Києва, тому що антикорупційне законодавство є базовим у питаннях надання грошової допомоги ЄС.
- У Брюсселі не виключили призупинення безвізового режиму Євросоюзу та України. Однак в ЄС запропонували Києву прийняти низку рішень щодо відновленню антикорупційного законодавства.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред