У парламенту є цілий арсенал законодавчих ініціатив щодо запобігання можливим антидержавним рішенням КСУ.
Як пише Інтерфакс-Україна, про це сказав сьогодні голова фракції Слуга народу Давид Арахамія і додав, що розглянутий профільним Комітетом Верховної Ради законопроект авторства групи нардепів на чолі зі спікером Дмитром Разумковим є перехідним, але не вирішує глобально кризову ситуацію, що виникла після рішення КСУ.
"Немає й близько ніякої інтриги щодо розглянутих на комітеті законопроектів. Депутати шукають варіанти оптимального виходу з кризи. Є більш м'який варіант. А є більш відповідальний і жорсткий. Сьогодні відповідний парламентський комітет розглядав тільки законопроект про негайне повернення декларацій. Як свого роду перехідний проєкт, що дозволяє хоч частково повернути все в правове річище. Хоча ми прекрасно розуміємо, що цей проект не вирішує глобальну проблему", - сказав Арахамія.
На його думку, президентський законопроект про відставку нинішнього складу КСУ куди більш чітко розставляє акценти та більш правильно вирішує ключове завдання відновлення законності.
читайте такожФракція Зеленського виступила в Раді із заявою до КСУ
Арахамія зазначив, що законопроект президента сьогодні на комітеті взагалі не розглядався бо, на думку депутатів, це "вкрай ефективна Виховна зброя, але вже для тотального виправлення ситуації".
Глава фракції Слуга народу вказав, що за останні кілька днів з'явився цілий арсенал законодавчих ініціатив щодо запобігання подальших антидержавних рішень КСУ. Серед них "процедурний шлях" щодо зміни пропорції голосів при прийнятті рішень КСУ або щодо зміни мінімальної квоти при схваленні рішень.
"Або навіть можна змінити бюджетне фінансування КСУ. Хоча, все це, безумовно, напівзаходи, які не дозволяють до кінця відновити бездоганність системи. Цю проблему вирішує тільки законопроект президента про повне перезавантаження КС", - переконаний він.
Арахамія пояснив, що сьогодні парламент йде одночасно за кількома сценаріями.
"Повертаємо в терміновому порядку електронні декларації. Робимо політичну заяву до КСУ із закликом добровільно скласти повноваження. Це б влаштувало всіх. А також починаємо працювати над процедурою проходження в законному порядку всіх інших ініціатив", – перерахував він.
Конфлікт влади і КСУ
- Конституційний суд 27 жовтня виніс вердикт про неконституційність статті 366-1 Кримінального кодексу, яка передбачає кримінальну відповідальність для чиновників за внесення недостовірних даних в електронні декларації.
- Суд заборонив Національному агентству з протидії корупції здійснювати повноваження з моніторингу декларацій та зобов'язав НАЗК закрити доступ до реєстру.
- В ході дострокового засідання РНБО на чолі з Володимиром Зеленським було прийнято рішення про відновлення роботи реєстру електронних декларацій та антикорупційного законодавства.
- Зеленський подав у Раду законопроект № 4288, передбачає звільнення суддів КСУ.
- В ефірі програми Свобода слова на ICTV Зеленський не виключив, що якщо проект закону не буде проголосований, глава держави може розпустити Верховну Раду.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред