Чому після кожного приймання їжі бурчить у животі та як цьому зарадити - Главред зібрав корисні поради. Відомий факт, що під час травлення в організмі утворюються гази - вони переміщуються тонкою кишкою, таким чином проштовхуються харчовою грудкою.
Вас також зацікавить матеріал: Про це знають одиниці: чому насправді небезпечно пити каву на голодний шлунок.
Чому постійно бурчить в животі
Живіт бурчить через різні причини, але всі вони пов'язані із процесом травлення. Лікарі пояснили, що бурчання спричиняє м'язова активність кишківника, це називають перистальтикою. У людини може бурчати живіт не тільки, коли вона голодна, але коли шлунок і кишківник повні. Швидкість і сила перистальтики збільшуються, коли у шлунку є їжа, тож активність процесів пришвидшується.
Фахівці наголошують, якщо бурчання живота має сильний звук та супроводжується болем - це важливий сигнал, який не можна ігнорувати. Це може стати наслідком дуже серйозних хвороб та патологій. У таких випадках варто обов'язково звернутися до фахівця - лікаря-гастроентеролога. Якщо ваш стан різко погіршився і серед симптомів є такі: блювання, підвищена температура, помітне здуття живота, тоді негайно варто викликати швидку.
Що потрібно зробити, щоб живіт не бурчав
- Зазвичай бурчання в животі нагадує про те, що людина просто голодна або має низький рівень цукру в крові. У такому випадку варто повноцінно поїсти, або хоча б перекусити.
- Щоб уникати бурчання живота потрібно ретельно пережовувати їжу. Чим повільніше ви будете приймати їжу, тим краще організм буде сприяти кращому перетравленню.
- Часто через стрес та хвилювання можуть виникнути бурчання в животі, а також навіть діарея. Якщо ви помічали, що у вас така проблема, то варто звернути увагу на різні способи, які можуть вас розслабити та знімуть стрес. Лікарі вважають, що у цьому можуть допомогти різні медитації, йога та прогулянки на свіжому повітрі.
- Їжа, яка має підвищену кислотність та напої із кофеїном може викликати бурчанню у животі. Якщо така проблема існує, то варто обмежити вживання таких продуктів, щоб не викликати цей неприємний ефект у шлунку.
- Якщо ви споживаєте продукти із великим вмістом цукру, то варто знати, що це може спричинити діарею, метеоризм і бурчання в шлунку. Такі ефекти може накликати вживання фруктози і навіть цукрові спирти, які є у підсолоджувачах без цукру.
Більше цікавих новин:
- Що таке птітім: чим корисний такий продукт і як його готувати
- З чого роблять "Мівіну": не усім відомий справжній склад популярного продукту
- Як зберегти молодість за допомогою одного продукту: дієтолог дала пораду
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред