Відомий вчитель та мовознавець Олександр Авраменко у своєму експрес-уроці з української мови розповів, з якого віку слід звертатися на "ви" до незнайомої людини, а також пояснив, коли займенник "ви" слід писати з великої літери.
"Спеціалісти з етикету спілкування радять звертатися на "ви" до чужих дітей з 14-16 років. Скажете, що зарано? Ну, це вже вам вирішувати", - сказав Авраменко в ефірі "Сніданку з 1+1".
Мовознавець зауважив, що з великої літери "ви" пишеться лише за шанобливого звертання до однієї особи. І не будь-де, а лише в ділових документах та листах, а також у вітальних листівках чи запрошеннях.
"Помилковим є написання "ви" з великої літери, коли ви звертаєтеся до двох або більше осіб. Насамкінець лише додам, що дбаючи про чистоту своєї мови ви поважаєте не тільки себе, а й своїх співрозмовників", - підкреслив відомий вчитель України.
Хто такий Олександр Авраменко?
Олександр Авраменко (нар. 7 травня 1971, Комишуваха, Запорізька область) – український учитель, дослідник і популяризатор української мови, письменник, літературознавець, теле- і радіоведучий. Учитель вищої категорії, методист, доцент. Заслужений працівник освіти України (2017).
Очолює робочу групу з розробки програм зовнішнього незалежного оцінювання з української мови та літератури. Упорядник посібників для проведення державної підсумкової атестації в українських школах.
Автор понад 50 підручників і посібників з української мови та літератури; унікальних самовчителів "Українська за 20 уроків" (2014), "100 експрес-уроків української" (2016), пише Вікіпедія.
Нагадаємо, раніше Олександр Авраменко у своєму експрес-уроці з української мови збагатив словник громадян колоритними українськими словами, які ми незаслужено забули. Так, мовознавець відповів, як українською сказати "странный случай".
Також Авраменко розповідав про поширені помилки у мовленні, які допускають громадяни. Зокрема, відомий вчитель України відповів, як правильно назвати "лімузін" українською.
Вас може зацікавити:
- Як сказати українською "долг платежом красен": Авраменко здивував відповіддю
- Як правильно – "суднО" чи "сУдно": Авраменко озвучив відповідь, яка точно запам'ятається
- Ніколи не здогадаєтесь: що означає слово "пирхота" в українській мові
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред