StarsМода та красаГороскопРецептиПрикметиЗдоров'яПривітанняКіно та серіалиШоуЛайфхакиСонникЖиттяСвятаСад і город

Як українською сказати "странный случай": Авраменко озвучив колоритне слово

22 серпня 2023, 22:03
69678
В українській мові є милозвучні перли, які ні в якому разі не можна забувати, підкреслив мовознавець.
Авраменко
Як українською сказати "странный случай"? / Колаж: Главред, фото: скріншот із відео

Відомий вчитель та мовознавець Олександр Авраменко у своєму експрес-уроці з української мови збагатив словник громадян колоритними українськими словами, які ми незаслужено забули.

Як зазначив Авраменко в ефірі "Сніданку з 1+1", в українській мові є слово "кажуть", а ще є колоритний синонім "подейкують". А у слова "пучок" відповідник "кетяг". Водночас "непотрібні речі" можна назвати одним словом – "мотлох".

Як українською сказати 'странный случай': Авраменко озвучив колоритне слово
скріншот

Також замість "шириною два метри" краще сказати "завширшки два метри". А "дивний випадок" – "оказія". Ба більше, слово "відрізати" краще замінити на "відчикрижити". А слово "захотілося" на "заманулося".

відео дня
Як українською сказати 'странный случай': Авраменко озвучив колоритне слово
скріншот

І це ще не все. Слово "образливо" можна замінити на "прикро", слово "бити" на "гамселити". Водночас замість "запам'ятати" краще сказати "затямити".

Як українською сказати 'странный случай': Авраменко озвучив колоритне слово
скріншот

"Погодьтеся, слова "подейкувати", "гамселити", "відчикрижити" – колоритні, емоційні. Ці перли аж ніяк не треба забувати, адже їх нині все рідше можна почути. Тож вивчаймо мову, яку передали нам наші предки", - сказав мовознавець.

Нагадаємо, раніше відомий вчитель та мовознавець Олександр Авраменко у своєму експрес-уроці з української мови розповів про правильне написання назв міст України. Так, Авраменко запитав глядачів, чому ТернопІль з буквою "і", а МелітопОль та СевастопОль – з буквою "о"?

Також Авраменко розповідав, що означає "копилити губи" в українській мові. Окрім того, у своєму експрес-уроці мовознавець пояснив значення відомого фразеологізму "кусати лікті".

Хто такий Олександр Авраменко?

Олександр Авраменко (нар. 7 травня 1971, Комишуваха, Запорізька область) – український учитель, дослідник і популяризатор української мови, письменник, літературознавець, теле- і радіоведучий. Учитель вищої категорії, методист, доцент. Заслужений працівник освіти України (2017).

Очолює робочу групу з розробки програм зовнішнього незалежного оцінювання з української мови та літератури. Упорядник посібників для проведення державної підсумкової атестації в українських школах.

Автор понад 50 підручників і посібників з української мови та літератури; унікальних самовчителів "Українська за 20 уроків" (2014), "100 експрес-уроків української" (2016), пише Вікіпедія.

Вас може зацікавити:

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакції.

Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред

Реклама

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
^
Ми використовуемо cookies
Прийняти