StarsМода та красаГороскопРецептиПрикметиЗдоров'яПривітанняКіно та серіалиШоуЛайфхакиСонникЖиттяСвята

Чому "ваги" і "терези" – не одне і те ж саме: Авраменко дав відповідь

11 вересня 2023, 06:35оновлено 14 вересня 2023, 09:57
Також мовознавець пояснив, чому ми часто неправильно вимовляємо слово "ваги".
Украинский язык, Александр Авраменко
Авраменко пояснив, чому "ваги" і "терези" – не одне і те ж саме/ колаж: Главред, фото: скрін

Слова ваги і терези є синонімами, проте вони насправді не завжди можуть замінити одне одного, адже мають відмінності у значенні.

Відомий український вчитель і мовознавець Олександр Авраменко у своєму уроці пояснив, чим відрізняються ці слова і як їх не плутати.

Якщо вас цікавить вивчення української мови, радимо прочитати наступний матеріал: Що означає "нівроку": мовознавець пояснив колоритне слово

відео дня

Терези є різновидом ваг, але вони, на відміну від усіх інших видів таких приладів, складаються із двох чаш.

"Хоч ці слова і синоніми, проте вони мають відмінності у значенні. Терези – це важільні ваги, тобто складаються із двох чаш. На одну кладуть предмет для зважування, а на другу – гирі. З терезами, наприклад, зображають Феміду – богиню справедливості", – пояснив Авраменко.

Також він зазначив, що правильно казати не "вагИ", а "вАги" – наголос повинен падати на перший склад.

Хто такий Олександр Авраменко?

Олександр Авраменко (нар. 7 травня 1971, Комишуваха, Запорізька область) – український учитель, дослідник і популяризатор української мови, письменник, літературознавець, теле- і радіоведучий. Учитель вищої категорії, методист, доцент. Заслужений працівник освіти України (2017).

Очолює робочу групу з розробки програм зовнішнього незалежного оцінювання з української мови та літератури. Упорядник посібників для проведення державної підсумкової атестації в українських школах.

Автор понад 50 підручників і посібників з української мови та літератури; унікальних самовчителів "Українська за 20 уроків" (2014), "100 експрес-уроків української" (2016), пише Вікіпедія.

Нагадаємо, раніше Авраменко пояснив, чому неправильно казати "дзвонити друзям". Мовознавець пояснив, як буде правильно казати – дзвонити друзям чи телефонувати.

Також раніше мовознавець Авраменко розповів, чому "маляр" – це не "муляр", і чим відрізняються ці слова. Такі схожі за звучанням слова насправді позначають дві різні й не схожі за обов’язками професії.

Вас також може зацікавити:

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакції.

Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред

Реклама

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
^
Ми використовуемо cookies
Прийняти