Чому неправильно казати "дзвонити друзям": Авраменко здивував відповіддю

8 вересня 2023, 06:35оновлено 14 вересня 2023, 09:57
27317
Мовознавець пояснив, як буде правильно казати – дзвонити друзям чи телефонувати.
Украинский язык, Александр Авраменко
Авраменко сказав, чому неправильно казати "дзвонити друзям"/ колаж: Главред, фото: скрін

Часто коли хтось розповідає, що він розмовляв з кимось із друзів чи рідних по телефону, він використовує фразу "Я йому зателефонував". Але нерідко можна почути "Я йому подзвонив". То як же ж правильно казати?

Відомий український вчитель і мовознавець Олександр Авраменко у своєму уроці розставив усі крапки над "і" та пояснив, як правильно казати – телефонувати чи дзвонити.

Якщо вас цікавить вивчення української мови, радимо прочитати наступний матеріал: Що означає "нівроку": мовознавець пояснив колоритне слово

відео дня

"Друзі, ми одне одному телефонуємо чи дзвонимо? Друзям ми телефонуємо. До речі, форма доконаного виду "що зробити?" – потелефонувати. А ще є розмовний варіант – зателефонувати", – пояснив мовознавець.

Також він сказав, чому неправильно буде в такому випадку використовувати слово "дзвонити".

"Можна сказати і дзвонимо, але основне значення слова дзвонити – це викликати звуки, ударяючи в дзвін. Отже, краще друзям не дзвонити, а телефонувати. "А дзвонять хай у дзвони по всій Україні, бо Син Божий народився" – пригадуєте, як співають у відомій колядці?", – підсумував Авраменко.

Хто такий Олександр Авраменко?

Олександр Авраменко (нар. 7 травня 1971, Комишуваха, Запорізька область) – український учитель, дослідник і популяризатор української мови, письменник, літературознавець, теле- і радіоведучий. Учитель вищої категорії, методист, доцент. Заслужений працівник освіти України (2017).

Очолює робочу групу з розробки програм зовнішнього незалежного оцінювання з української мови та літератури. Упорядник посібників для проведення державної підсумкової атестації в українських школах.

Автор понад 50 підручників і посібників з української мови та літератури; унікальних самовчителів "Українська за 20 уроків" (2014), "100 експрес-уроків української" (2016), пише Вікіпедія.

Раніше Авраменко розповів, що означає "нівроку". Авраменко зазначає, що це слово несправедливо рідко використовують, хоча у багатьох випадках воно було б доречним.

Також раніше Авраменко пояснив, хто вигадав слово "мрія" і чому Тарас Шевченко його не знав. Насправді це слово з'явилося відносно недавно, його вигадав український письменник.

Вас також може зацікавити:

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакції.

Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред

Реклама
Новини партнерів
Реклама

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти