Що означає "нівроку": мовознавець пояснив колоритне слово

5 вересня 2023, 06:35оновлено 5 вересня 2023, 15:57
29285
Авраменко зазначає, що це слово несправедливо рідко використовують, хоча у багатьох випадках воно було б доречним.
Украинский язык, Александр Авраменко
Авраменко пояснив, що означає слово "нівроку"/ колаж: Главред, фото: скрін

Колоритне українське слово "нівроку" можна почути у розмові рідше, ніж його синоніми. І все тому, що не усі здогадуються, яке саме значення має це слово і коли його можна використовувати.

Відомий український вчитель і мовознавець Олександр Авраменко у своєму уроці розставив всі крапки над "і" та пояснив, що означає це слово.

Якщо вас цікавить вивчення української мови, радимо прочитати наступний матеріал: Як правильно – "пішли в кіно" чи "ходімо": мовознавець вказав на поширену помилку

відео дня

"Сьогодні поведемо мову про слово, яке несправедливо рідко вживають. А воно колоритне. "Нівроку". Що означає це слово? Нівроку – це нічогенько, непогано, так, як треба", – зазначив мовознавець.

Він навів такі приклади використання цього слова: "Дочка у них виросла нівроку – від хлопців немає проходу"; "Як твоє здоров’я? – Дякую, "нівроку".

"А ще слово "нівроку" використовують як вставне зі значенням "аби не наврочити", з побажанням не принести горя. "А ви, нівроку, видужуєте, рум’янець вискочив на щоках". Отже, запам’ятайте слово "нівроку" і використовуйте його у спілкуванні. Адже у ньому мовний досвід, історія наших дідів і прадідів", – підсумував Авраменко.

Хто такий Олександр Авраменко?

Олександр Авраменко (нар. 7 травня 1971, Комишуваха, Запорізька область) – український учитель, дослідник і популяризатор української мови, письменник, літературознавець, теле- і радіоведучий. Учитель вищої категорії, методист, доцент. Заслужений працівник освіти України (2017).

Очолює робочу групу з розробки програм зовнішнього незалежного оцінювання з української мови та літератури. Упорядник посібників для проведення державної підсумкової атестації в українських школах.

Автор понад 50 підручників і посібників з української мови та літератури; унікальних самовчителів "Українська за 20 уроків" (2014), "100 експрес-уроків української" (2016), пише Вікіпедія.

Раніше мовознавець Авраменко пояснив, чому неправильно писати "З Днем народження". Згідно з українським правописом, є лише три свята, усі слова у яких пишуться з великої літери.

Також раніше мовознавець Авраменко пояснив, що означає "скривитися як середа на п’ятницю". Історія цього фразеологізму сягає давнини і пов’язана з релігійними віруваннями та постом.

Вас також може зацікавити:

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакції.

Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред

Реклама
Новини партнерів
Реклама

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти