StarsМода та красаГороскопРецептиПрикметиЗдоров'яПривітанняКіно та серіалиШоуЛайфхакиСонникЖиттяСвята

Що означають слова "денді" і "джигун" та яке з них українське: відповідь Авраменка

6 вересня 2023, 06:35оновлено 14 вересня 2023, 09:56
Не усім відомо, що означає давнє українське слово "джигун". Мовознавець пояснив, чому його краще використовувати, ніж слово "денді".
Украинский язык, Александр Авраменко
Авраменко пояснив, що означають слова "денді" і "джигун" та яке з них українське/ колаж: Главред, фото: скрін

Часто у розмовах зі знайомими та друзями можна почути іншомовне слово "мачо". Але не усі здогадуються, що спільного та відмінного у нього зі словом "денді". Ще менша кількість людей знає, що означає українське слово "джигун".

Відомий український вчитель і мовознавець Олександр Авраменко у своєму уроці пояснив значення усіх трьох слів і назвав випадки, у яких їх можна використовувати.

Якщо вас цікавить вивчення української мови, радимо прочитати наступний матеріал: Що означає "нівроку": мовознавець пояснив колоритне слово

відео дня

"Сьогодні будемо збагачувати свій словник. А саме, з’ясуємо, яка відмінність між словами "денді" і "мачо". Напевно, ви відчуваєте, що обидва ці слова іншомовні. Мачо (у перекладі з іспанського – самець) – це чоловік з яскраво вираженими чоловічими якостями, такими як сила чи агресивність. На думку спадає "Агент 007", він таки мачо", – пояснив Авраменко.

Натомість денді – це вишукано, пишно і модно вбрана людина, франт. Як приклад денді мовознавець згадав про Голохвастова з легендарного кінофільму "За двома зайцями".

У той же час Авраменко пояснив значення ще й третього слова – джигун.

"Але це іншомовні слова, вони не зовсім пасують до українських чоловіків. Справді, кумедно звучить поєднання "мачо обідає галушками", або "денді співає колядку". В українській мові мачо – це просто мужній чоловік, а денді – джигун. Запам’ятайте це давнє слово, воно закарбоване в народних піснях. "Ой, джигуне, джигуне, який ти ледащо. Ведуть тебе до пана, сам не знаєш за що". Джигун – це ще й спокусник, зальотник, баламут", – пояснив мовознавець.

Хто такий Олександр Авраменко?

Олександр Авраменко (нар. 7 травня 1971, Комишуваха, Запорізька область) – український учитель, дослідник і популяризатор української мови, письменник, літературознавець, теле- і радіоведучий. Учитель вищої категорії, методист, доцент. Заслужений працівник освіти України (2017).

Очолює робочу групу з розробки програм зовнішнього незалежного оцінювання з української мови та літератури. Упорядник посібників для проведення державної підсумкової атестації в українських школах.

Автор понад 50 підручників і посібників з української мови та літератури; унікальних самовчителів "Українська за 20 уроків" (2014), "100 експрес-уроків української" (2016), пише Вікіпедія.

Раніше Авраменко пояснив, хто вигадав слово "мрія" і чому Тарас Шевченко його не знав. Насправді це слово з'явилося відносно недавно, його вигадав український письменник.

Також мовознавець Авраменко раніше пояснив, чому неправильно писати "З Днем народження". Згідно з українським правописом, є лише три свята, усі слова у яких пишуться з великої літери.

Вас також може зацікавити:

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакції.

Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред

Реклама

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
^
Ми використовуемо cookies
Прийняти