Коли батьки звертаються до своєї доньки, нерідко можна почати два види звертання – дочка і донька. Але мало хто здогадується, що у вживанні цих слів дуже часто припускаються серйозної помилки.
Радимо також прочитати матеріал: Загадка, яка заплутає кожного: треба знайти 3 відмінності між картинками за 18 секунд
Нерідко у цих словах використовується неправильний наголос. Про це розповіла автор і ведуча програми "Правильно українською" на "Радіо Трек" Ольга Багній.
"Є така норвезька приказка – що робить мати, те потім робитиме дочка. Або донька. Ці слова є синонімами, але часто плутають наголоси у слові "дочка" і у слові "донька". Хтось каже "дОчка", а хтось каже "донькА". Запам’ятайте, правильні наголоси – "дочкА" і "дОнька", – зазначила вона.
Дивіться відео про те, чому не можна казати "дОчка":
@sametak1064 ДочкА чи дОчка? ДонькА чи дОнька? Як правильно? #правильноукраїнською#мова#українськамова♬ original sound - Правильно українською
Хто така Ольга Багній?
Ольга Багній – автор і ведуча програми "Правильно українською" та ще двох радіопрограм на "Радіо Трек". Веде TikTok-канал про українську мову.
Раніше Ольга Багній розповіла, як правильно казати – "безкоштовний" чи "безплатний". Не усі здогадуються про секрет, який криється у вживанні цих двох слів в українській мові.
Також раніше Ольга Багній пояснила, чому українські коти не "м’явкають". Насправді неправильно казати "кіт м’явкає". Замість цього потрібно використовувати інше слово.
Вас також може зацікавити:
- Лише люди з високим IQ знайдуть жирафу за 7 секунд: непроста загадка для кмітливців
- Навіть геніям буде складно: треба знайти захований ключ за 7 секунд
- Треба знайти заховану лампочку за 10 секунд: загадку розгадують лише одиниці
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред