Ви дізнаєтеся:
- Дірки в сирі - це результат природного процесу ферментації
- Який сир із дірками найвідоміший
Сир - це один із найулюбленіших молочних продуктів у всьому світі. Його різновиди вражають уяву: чеддер, гауда, грюйєр, емменталь. Деякі сири вирізняються гладкою текстурою, а інші - знаменитою наявністю дірочок.
Главред відповість на запитання любителів сиру: чому в сиру є дірочки?
Звідки беруться дірки у швейцарському сирі?
Дірочки в сирі, як виявилося, - це результат природного процесу ферментації. На їхнє утворення впливають бактерії, які беруть участь у виробництві продукту, пише французький портал Sante+.
Під час ферментації мікроорганізми перетворюють лактозу (молочний цукор) на молочну кислоту та інші речовини, включно з вуглекислим газом. Цей газ, перебуваючи всередині сирної маси, утворює бульбашки, які перетворюються на характерні отвори.
Найвідоміший сир із дірками - це емменталь, традиційний швейцарський сорт. Крім нього, дірки можна зустріти і в інших видах сирів, таких як грюйєр або комте.
Чому в моєму швейцарському сирі немає дірок?
Цікаво, що відсутність дірок у сирі теж можлива. Причина - в технології виробництва або недостатній кількості бактерій, що виділяють вуглекислий газ. Наприклад, якщо сир вироблявся в умовах із низьким вмістом кисню або за надто високої щільності сирної маси, отвори можуть не сформуватися.
Історія відкриття
1917 року американський хімік Вільям Кларк уперше пояснив це явище. Він встановив, що пропіонові бактерії є головними "винуватцями" появи вуглекислого газу і, як наслідок, дірок у сирі.
Вам може бути цікаво:
- Чому не можна загортати сир у харчову плівку
- Роками сир зберігають неправильно: шеф-кухар поділилася революційним способом
- Як правильно зберігати сир на кухні: буде свіжим набагато довше
Що таке сирна пліснява?
Сирна пліснява - плісняві гриби, що використовуються під час приготування деяких видів сиру. Може означати один із таких видів:
Penicillium roqueforti - пліснява, що застосовується під час виробництва сиру рокфор.
Penicillium camemberti - пліснява, що застосовується під час виробництва сирів брі та камамбер.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред