Чи можна назвати дитину "Кіріл", "Нікіта" чи "Даніла": Авраменко здивував відповіддю

11 вересня 2023, 18:38
119071
Відомий вчитель України закликав громадян берегти мову, яку передали нам наші предки.
Авраменко
Чи можна назвати дитину "Кіріл", "Нікіта" чи "Даніла"? / Колаж: Главред, фото: скріншот із відео

Відомий вчитель та мовознавець Олександр Авраменко у своєму експрес-уроці з української мови говорив про зросійщення імен.

"Як назвати дитину – вирішують батьки. Хтось називає маля ім'ям діда чи баби, хтось зважає передусім на милозвучність наймення, хтось на національну традицію. Напевно, всі помітили, що дехто з українців називає своїх дітей згідно з російською вимовою. Не Микита, а Нікіта, не Кирило, а Кіріл, не Данило, а Даніїл чи Даніла", - сказав Авраменко в ефірі "Сніданку з 1+1".

Як підкреслив мовознавець, без сумніву, батьки мають право називати дітей так, як вони хочуть. Але все ж таки краще записувати у свідоцтві про народження імена згідно з українською традицією. Щоб потім, коли в Даніїла чи Кіріла народиться доця чи синуля, не виникло труднощів з ім'ям по батькові. Наприклад, Ольга Даніловна чи Богдан Кірілович.

відео дня

"Виходить суржик. Органічно звучать літературні форми – Ольга Данилівна, Богдан Кирилович. Тож порада, записуйте своїх дітей згідно з українською традицією. А звертайтеся до них у побуті так, як вам до вподоби", - сказав він.

Насамкінець Авраменко закликав українців берегти мову, яку передали нам наші предки.

Хто такий Олександр Авраменко?

Олександр Авраменко (нар. 7 травня 1971, Комишуваха, Запорізька область) – український учитель, дослідник і популяризатор української мови, письменник, літературознавець, теле- і радіоведучий. Учитель вищої категорії, методист, доцент. Заслужений працівник освіти України (2017).

Очолює робочу групу з розробки програм зовнішнього незалежного оцінювання з української мови та літератури. Упорядник посібників для проведення державної підсумкової атестації в українських школах.

Автор понад 50 підручників і посібників з української мови та літератури; унікальних самовчителів "Українська за 20 уроків" (2014), "100 експрес-уроків української" (2016), пише Вікіпедія.

Нагадаємо, раніше Олександр Авраменко у своєму експрес-уроці з української мови збагатив словник громадян колоритними українськими словами, які ми незаслужено забули. Так, мовознавець відповів, як українською сказати "странный случай".

Також Авраменко розповідав про поширені помилки у мовленні, які допускають громадяни. Зокрема, відомий вчитель України відповів, як правильно назвати "лімузін" українською.

Вас може зацікавити:

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакції.

Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред

Реклама
Новини партнерів
Реклама

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти