Слово "мабуть" є дуже поширеним у використанні, але під час його вживання в усному мовленні може виникати плутанина. Багато хто з нас хоча б раз запитував себе про те, як же правильно наголошується це слово в українській мові – "мАбуть" чи "мабУть".
Радимо також прочитати матеріал: Помітити парасольку серед страусів за 11 секунд зможуть одиниці: складна загадка
У розмовах з іншими людьми можна почути обидва варіанти. Але який же з них правильний? На це питання відповіла автор і ведуча програми "Правильно українською" на "Радіо Трек" Ольга Багній.
"Мабуть – це слово знають усі і часто його використовують. Але не усі знають, як правильно його наголошувати. Хтось каже "мабУть", а хтось каже "мАбуть". То як же правильно?", – зазначила вона.
Багній наголосила, що насправді правильними є обидва варіанти.
"Можна казати "мАбуть", а можна казати "мабУть". І так, і так правильно українською", – сказала вона.
Дивіться відео з поясненням, як правильно наголошувати слово "мабуть":
@sametak1064 Мабуть, ви точно знаєте, як наголошувати слово "мабуть"… Чи ні? #правильноукраїнською#наголоси#українськамова#українськийтікток#мова♬ оригінальний звук - Правильно українською
Хто така Ольга Багній?
Ольга Багній – автор і ведуча програми "Правильно українською" та ще двох радіопрограм на "Радіо Трек". Веде TikTok-канал про українську мову.
Раніше Ольга Багній розповіла, як правильно – "згодна" чи "згідна". Насправді не усі здогадаються, що ці два слова можна використовувати як синоніми лише в одному випадку.
Також раніше мовознавець Олександр Авраменко розповів, як правильно казати – капучіно чи капучино, чіпси чи чипси. Часто можна почути, як у деяких поширених словах вживається літера "і" там, де насправді має бути "и".
Вас також може зацікавити:
- Знайти нуль за 10 секунд зможуть лише люди з "орлиним зором": складна загадка
- Знайти леопарда за 3 секунди зможуть лише одиниці: надзвичайно складна загадка
- Знайти помилку за 6 секунд зможе лише найуважніший: найкращий спосіб перевірити себе
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред