StarsМода та красаГороскопРецептиПрикметиЗдоров'яПривітанняКіно та серіалиШоуЛайфхакиСонникЖиттяСвята

Що означає "після дощику в четвер": мовознавець здивував поясненням

2 березня 2024, 06:35оновлено 5 березня, 23:06
Насправді такий вислів своїм корінням сягає глибокої давнини.
Олександр Авраменко, украинский язык
Що означає "після дощику в четвер"/ колаж: Главред, фото: скрін, unsplash.com

У наш час досить часто можна почути вислів "після дощику в четвер", але не усім відомо, що він насправді означає і як виник.

Радимо також прочитати наступний матеріал: Головоломка для перевірки IQ: тільки найуважніші знайдуть кота за 11 секунд

Відомий український вчитель і мовознавець Олександр Авраменко у своєму уроці пояснив значення цього фразеологізму і розповів історію його появи.

"Сьогодні розмова про фразеологізм "після дощику в четвер". З’ясуємо, чому в цьому вислові згадується саме четвер, і чому після дощику", – зазначив мовознавець.

Він пояснив, що відповідь на це питання криється у слов’янській міфології.

"Перун – язичницький бог війни, сонця, весни й родючості. Був покровителем землеробів, відав дощами, громами і блискавками. Кожного четверга Перуну приносили жертву і просили, щоб послав дощ. Але часто четверги йшли один за одним, а на небі не було ні хмаринки. Так і постав іронічний вислів "після дощику в четвер", тобто ніколи", – пояснив Авраменко.

Також він додав, що слово "четвер" пишемо без літери "г", але в непрямих відмінках вона зберігається: четвер, але четверга, четвергом.

Дивіться відео, у якому Авраменко пояснив як з'явився вислів "після дощика в четвер":

Хто такий Олександр Авраменко?

Олександр Авраменко (нар. 7 травня 1971, Комишуваха, Запорізька область) – український учитель, дослідник і популяризатор української мови, письменник, літературознавець, теле- і радіоведучий. Учитель вищої категорії, методист, доцент. Заслужений працівник освіти України (2017).

Очолює робочу групу з розробки програм зовнішнього незалежного оцінювання з української мови та літератури. Упорядник посібників для проведення державної підсумкової атестації в українських школах.

Автор понад 50 підручників і посібників з української мови та літератури; унікальних самовчителів "Українська за 20 уроків" (2014), "100 експрес-уроків української" (2016), пише Вікіпедія.

Раніше мовознавець Олександр Авраменко розповідав, як правильно казати – "резинка" чи "гумка" для волосся. Часто зустрічається неправильне використання слів у такому контексті.

Також раніше мовознавець Авраменко розповів, що означає "цмулити" і "гайнувати". Значення цих слів відомо не усім, тому, почувши їх від іншої людини, можна легко заплутатися.

Вас також може зацікавити:

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакції.

Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред

Реклама

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
^
Ми використовуемо cookies
Прийняти