У перші дні листопада католицька церква за традицією поминає покійних. 1 листопада - День всіх святих, за яким слідує День поминання покійних.
Про те, які релігійні свята відзначатимуть українці в останній місяць осені, читайте в нашому матеріалі: Свята в листопаді 2021 в Україні: чи будуть додаткові вихідні.
День всіх святих для древніх кельтів означав настання Нового року. Напередодні відзначалося свято Самайн. Згідно з повір'ям, в цей день чарівні істоти і темні сили приходять у світ живих. А людям, у свою чергу, випадала можливість побувати в потойбічних світах. Його староагнлійська назва All hallow ees (Меса всіх святих) в сучасному варіанті звучить як Хелловін.
День всіх святих шанується християнами багатьох країн. Наприклад, в Мексиці, Португалії та Іспанії померлим прийнято робити підношення. У Польщі, Румунії, Австрії на могилах запалюють свічки.
У країнах Латинської Америки з 31 жовтня по 2 листопада проходить День мертвих. Там він є державним святом і люди влаштовують масові гуляння і карнавали. В кінці дня родичі померлих відвідують могили покійних родичів і моляться.
Серед традицій свята створення вівтарів і шанування померлих з використанням спеціальних черепів сalaveras. На могили померлих родичів приносять їх улюблені напої та частування.
читайте такожКоли Масляна в 2022 році: традиції і звичаї свята
День всіх святих в православ'ї
У православному християнстві також святкують День всіх святих. Це свято називають тиждень всіх святих. Цей день відзначають в першу неділю після Трійці. У 2022 році тиждень всіх святих припадає на 19 червня.
У цей день православні шанують пам'ять всіх святих як канонізованих, так і невідомих, які прославляли вчення Господа. Тиждень всіх святих відкриває цикл читання 11 недільних ранкових Євангелій.
У День всіх святих не можна:
- лаятися і лихословити;
- одягати новий одяг і носити чужу;
- вживати алкоголь;
- переїдати.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред