Валеріана: властивості, переваги і побічні ефекти

3 липня 2020, 10:53оновлено 14 вересня 2020, 19:25
352
Валеріана найчастіше використовується при розладах сну.
1593759051-1899.jpg
Валеріана найчастіше використовується при розладах сну.

Валеріана - це трава, яка росте в Європі і деяких частинах Азії і Північній Америці. Ліки Валеріани проводиться з кореня.

Валеріана найчастіше використовується при розладах сну, особливо при нездатності спати (безсоння). Валеріана також використовується перорально при тривозі і психологічному стресі. У виробництві екстракти та олія валеріани використовуються в якості ароматизатора у харчових продуктах і напоях. Як і алое віра, рослина є дуже корисним.

Валеріана

Від чого допомагає Валеріана

Валеріана діє як заспокійливий засіб на мозок і нервову систему.

Безсоння

Більшість досліджень показують, що приймання валеріани може скоротити час, необхідний для засипання, приблизно на 15-20 хвилин. Валеріана також покращує якість сну. Дози 400-900 мг екстракту валеріани, приймаються за 2 години до сну, здаються найбільш ефективними. Для досягнення оптимального результату, може знадобитися використання валеріани протягом декількох днів, навіть до чотирьох тижнів.

Деякі дослідження показують, що валеріана може допомогти поліпшити сон в поєднанні з іншими травами, включаючи хміль і лимонний бальзам. Прийом валеріани може також поліпшити якість сну людей, які відмовляються від снодійного. Тим не менш, деякі дослідження показують, що валеріана не позбавляє від безсоння так швидко, як "снодійне".

Симптоми менопаузи

Щоденний прийом 675-1060 мг кореня валеріани протягом 8 тижнів може знизити тяжкість і частоту припливів у жінок в постменопаузі.

Занепокоєння

Вважається, що приймання валеріани може зменшити відчуття неспокою. Однак інші дослідження не показали ніякого ефекту. Суперечливі результати можуть бути пов'язані з відмінностями у використовуваних дозах або типом і серйозністю тривоги, яку лікують.

1593759144-7075.jpg
Прийом валеріани і звіробою покращує симптоми депресії

Депресія

Ранні дослідження показують, що приймання валеріани і звіробою покращує симптоми депресії. Прийом високих доз валеріани (1000 мг) зі звіробоєм покращує симптоми депресії швидше, ніж низькі дози (500 мг).

Менструальні спазми (дисменорея)

Прийом 255 мг валеріани три рази в день протягом двох менструальних циклів зменшує біль і потреба в інших знеболювальних засобах під час менструації.

Стрес

Вчені з'ясували, що прийом 600 мг валеріани за 7 днів до тесту на психічне напруження знижує кров'яний тиск, частоту серцевих скорочень і відчуття тиску в стані стресу. Інше дослідження показало, що прийом 100 мг валеріани перед виступом перед аудиторією знижує почуття тривоги. Крім того, стало відомо, що прийом одноразової дози комбінованого препарату, що містить 360 мг валеріани і 240 мг бальзаму з лимоном вночі, знижує занепокоєння, викликане стресом.

Побічні ефекти

Управління по санітарному нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів США (FDA) називає корінь валеріани "загальновизнаним безпечним" (GRAS), проте повідомляється про незначні побічні ефекти.

Можливі побічні ефекти включають в себе:

  • Головний біль;
  • Запаморочення;
  • Розлад шлунка;
  • Дратівливість;

Кому заборонена валеріана

Хоча корінь валеріани зазвичай вважається безпечним, його не повинні приймати такі люди:

Жінки, які вагітні або годують груддю. Ризик для дитини розвивається не оцінювався, хоча в 2007 році дослідження на щурах показало, що корінь валеріани, швидше за все, не впливає на розвивається дитини.Діти молодше 3 років. Безпека кореня валеріани не перевірялася у дітей до 3 років.

Не поєднуйте корінь валеріани з алкоголем, іншими засобами для сну або антидепресантами.

Також уникайте поєднання його з седативними препаратами, такими як барбітурати і бензодіазепіни. Корінь валеріани також чинить седативну дію, і ефект може викликати звикання.

Якщо ви приймаєте які-небудь ліки, запитайте свого лікаря, чи безпечно приймати корінь валеріани. Корінь валеріани також може підсилювати ефект знеболювання. Якщо ви плануєте операцію, повідомте свого лікаря і анестезіологу, що ви приймаєте корінь валеріани.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакції.

Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред

Реклама
Реклама

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти