Довгожителі менш сприйнятливі до вікових хронічних захворювань і з більшою ймовірністю здатні пережити інфекційні захворювання. Люди, що живуть від ста і більше років, мають унікальні мікробіоми, які захищають їх від бактеріальних інфекцій про це йдеться в статті, яка була опублікована в журналі Nature.
Як кажуть вчені Інституту Бродів при Массачусетському технологічному інституті і Гарварді, вони проаналізували мікробіоми в калі 160 японців-довгожителів, середній вік яких досягав 107 років.
Вони виявили, що довгожителі в порівнянні з людьми у віці від 85 до 89 років і від 21 до 55 років мали більш високі рівні декількох видів бактерій, які виробляють молекули, які називаються вторинними жовчними кислотами.
Вторинні жовчні кислоти виробляються мікробами в товстій кишці і, як вважається, допомагають захистити кишечник від патогенів, а також регулюють імунні реакції організму.
Одна з молекул-isoalloLCA-вбивала багато патогенів. Це вказує на те, що молекула здатна допомогти організму підтримувати крихку рівновагу мікробних спільнот в здоровому кишечнику.
читайте такожЛікарі розповіли, як швидкість прийому їжі може вплинути на довголіття
Нагадаємо, раніше дієтолог Деріл Джоффрі порадив утримуватися від перекусів вранці бананами. За його словами, якщо банани їсти натщесерце, то такий сніданок призведе до збільшення рівня цукру в крові і спровокує загострений апетит, що приводить до переїдання.
Експерти в області харчування з Великобританії назвали продукт, який варто їсти на сніданок щоранку заради довголіття - йдеться про натуральний йогурт.
Данські вчені озвучили основні ознаки довголіття і стверджували - люди стали жити довше завдяки розвитку медицини і технологій.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред