Дослідники кажуть, що результати, які показують, що ранні ознаки розладу мозку відкривають величезний потенціал для пацієнтів з хворобою Альцгеймера та іншими формами деменції.
В даний час хвороба Альцгеймера діагностується за допомогою сканування мозку, і тільки коли у людини проявляються поведінкові симптоми, такі як порушення пам'яті, пише Express.co.uk.
До того часу, коли проявляються симптоми, ефективне лікування часто виявляється занадто пізно. Вважається, що ранні маркери хвороби присутні в крові, але в крихітних кількостях, що ускладнює їх виявлення.
Тим не менш, технологія, розроблена і запатентована лабораторією наномедицини Манчестерського університету, дозволяє неінвазивно збільшувати і аналізувати крихітні сигнали крові, які можуть неінвазивно описувати початок хвороби Альцгеймера.
читайте такожВчені назвали сік, який захищає від Альцгеймера
Нанотехнологія включає створення матеріалів нанометрового (нм) масштабу або маніпулювання ними. Один нанометр дорівнює одній мільйонної міліметра - для порівняння, діаметр людської волосини становить приблизно 70 000 нм, а у еритроцита - приблизно 5 000 нм.
Доктор Марілена Хаджідеметріу, провідний дослідник дослідження і викладач нанооміки, сказала ""прихована інформація в крові, ймовірно, відображатиме складний каскад подій, що відбуваються в мозку пацієнтів з хворобою Альцгеймера".
Команда використовувала нанотехнології для підвищення чутливості мас-спектрометрії-методу, який використовується для аналізу структури білків у крові.
Нанорозмірні сфери, відомі як ліпосоми, використовувалися як інструмент для виявлення білків, специфічних для хвороб.
При введенні мишам, що страждають хворобою Альцгеймера, наночастинки спонтанно вловлювали сотні білків, пов'язаних з нейродегенерацією.
Вони були витягнуті з кровообігу, а потім були проаналізовані молекулярні сигнатури на поверхні білків.
Професор Костас Костарелос сказав: "Це дослідження було більше схоже на рибальську експедицію - ми не знали, що знаходиться під поверхнею океану. Розроблений нами наноінструмент дозволив нам глибше побачити ідентифікацію цікавлять білків, які безпосередньо пов'язані з процесами нейродегенерації в головному мозку, серед тисяч інших молекул, що циркулюють в крові".
"Ми сподіваємося, що ці ранні попереджувальні ознаки хвороби Альцгеймера одного разу можуть бути перетворені в аналіз крові, і ми активно шукаємо підтвердження цих сигнатур в людській крові", - додав вчений.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред