Буряковий сік "прокачує" здоров'я: як це працює

8 квітня 2021, 10:21
335
Буряковий фреш-доступний для всіх продукт.
сок_напіток_свекла_буряк
Буряк має ряд переваг для здоров'я / 1zoom.ru

Попередні дослідження показали, що спільнота бактерій та інших мікроорганізмів, що живуть у нашому кишечнику, відома як надійне джерело мікробіоти кишечника, впливає на наше здоров'я та добробут багатьма способами, багато з яких є позитивними.

Однак більша частина інформації про бактерії, які живуть у роті, зосереджена на захворюванні ясен і його запальних ефектах у всьому тілі.

Роль бактерій порожнини рота у виробництві оксиду азоту, який корисний для серцево-судинної системи та когнітивного здоров'я, набагато менш відома, повідомляє Medical News Today.

відео дня

Багато видів бактерій порожнини рота перетворюють неорганічні нітрати в овочах в нітрити. Нітрит є попередником оксиду азоту, сигнальної молекули, яка розширює кровоносні судини і передає повідомлення між нейронами в головному мозку.

У літніх людей обмежена доступність оксиду азоту може сприяти гіпертонії (високому кров'яному тиску) і зниження когнітивної функції.

читайте такожВчені здивували унікальними властивостями звичайного буряка

Нове дослідження показує, що вживання бурякового соку, багатого неорганічними нітратами, може змінити баланс бактерій у роті на користь видів, які сприяють поліпшенню когнітивного і серцево-судинного здоров'я.

Результати цього дослідження допомагають пояснити доведену користь бурякового соку для зниження артеріального тиску у людей з гіпертонією.

Інші овочі, що містять багато нітратів, включаючи капусту, салат, шпинат та селеру, можуть запропонувати подібні переваги.

Вчені з Університету Ексетера в Сполученому Королівстві очолили дослідження, яке опубліковано в журналі Redox Biology.

"Ми дуже раді цим відкриттям, які мають важливе значення для здорового старіння", - говорить провідний автор, професор Анні Ванхатало.

"Підтримка цього здорового мікробіома порожнини рота в довгостроковій перспективі може сповільнити негативні судинні та когнітивні зміни, пов'язані зі старінням", - додає вона.

Сік з нітратом або без нього

У дослідженні взяли участь 26 осіб у віці 70-80 років.

Дослідники випадковим чином розподілили цих учасників в одну з двох груп. У той час як вони попросили обидві групи випивати 140 мілілітрів бурякового соку в день протягом 10 днів, експериментальна група пила багатий нітратами сік, в той час як контрольна група пила сік, збіднений нітратами.

Запах і смак двох напоїв були однаковими.

Після 3-денного періоду вимивання групи помінялися, і учасники вживали інший напій протягом 10 днів.

Дослідники попросили учасників не використовувати рідину для полоскання рота під час дослідження.

До, під час і після експерименту вони провели ряд фізіологічних і когнітивних тестів. Вони також ідентифікували види бактерій шляхом секвенування генетичного матеріалу в зразках слини учасників.

У порівнянні з плацебо у суб'єктів, які пили звичайний буряковий сік, було більше бактерій в порожнині рота, пов'язаних з хорошим судинним і когнітивним здоров'ям.

Їх слина також містила меншу кількість бактерій, пов'язаних із запаленням.

В середньому систолічний артеріальний тиск учасників впало на 5 міліметрів ртутного стовпа після 10 днів вживання багатого нітратами бурякового соку. Крім того, тести показали, що в їх крові більше оксиду азоту.

Ті, хто пили багатий нітратами сік, також краще впоралися з тестами на стійку увагу.

Кластери видів бактерій

Дослідники використовували статистичний метод для виявлення двох окремих кластерів видів бактерій, які процвітали в роті учасників, коли вони пили звичайний буряковий сік.

Ці два кластери або "модулі" (позначені MM5 і MM6) не тільки мали тенденцію зустрічатися в одних і тих же ротах, але також були пов'язані з поліпшенням когнітивних функцій і артеріального тиску відповідно.

Автори припускають, що ці чутливі до нітратів бактерії порожнини рота можуть стати придатними пробіотиками для компенсації вікового зниження серцево-судинного і когнітивного здоров'я.

Третій кластер видів, які попередні дослідження пов'язували з запаленням, не зміг вижити в роті учасників, які п'ють звичайний буряковий сік з високим вмістом нітратів.

У цей кластер увійшли різні хвороботворні види, в тому числі Clostridium difficile.

Професор Ванхатало попереджає, що потрібні подальші дослідження, щоб визначити, чи застосовуються ці результати до інших груп людей.

"Наші учасники були здоровими, активними, літніми людьми з хорошим кров'яним тиском", - пояснює вона.

"Дієтичні нітрати в середньому знижують їх кров'яний тиск, і ми дуже хочемо з'ясувати, чи відбудеться те ж саме в інших вікових групах і серед людей з більш слабким здоров'ям", - додає вона.

Автори також зазначають, що метод, який вони використовували для ідентифікації бактерій, називається рибосомним секвенуванням 16S, визначає відносну кількість організмів, а не їх абсолютну кількість або метаболічну активність.

Останні кількості будуть впливати на ступінь виробництва нітриту в роті і, отже, на доступність оксиду азоту.

Крім того, автори пишуть, що секвенування 16S (яке ефективно зчитує послідовність одного гена) не дуже добре для ідентифікації окремих видів бактерій.

За їх словами, для розробки пробіотиків дослідникам буде потрібно використовувати метод, званий секвенуванням всього геному, який є більш дорогим, але більш точним.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакції.

Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред

Реклама
Новини партнерів
Реклама

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти