Більшість людей заразилися COVID-19, виживають після вірусу-доведено, що у тих, у кого є супутні захворювання, такі як діабет, виникають ускладнення. Але тим, хто вижив після вірусу, не завжди гарантовано повне одужання.
"Хоча більшість людей з COVID - 19 відновлюються і повертаються до нормального стану здоров'я, у деяких пацієнтів симптоми можуть зберігатися протягом тижнів або навіть місяців після відновлення від гострого захворювання", - пояснюють центри контролю та профілактики захворювань (CDC).
"Навіть люди, які не госпіталізовані і мають легке захворювання, можуть відчувати стійкі або пізні симптоми".
Найбільш часті довгострокові симптоми включають втому, задишку, кашель, болі в суглобах і грудях.
Але тепер екпсерти попереджають про ще один побічний ефект вірусу-раптову втрату зубів.
Стоматологи заявили, що COVID-19 може дратувати ясна через запалення, і було кілька випадків, коли люди втрачали зуби в результаті.
За даними The New York Times, в цьому місяці одна жінка втратила зуб, давши позитивний результат на вірус навесні.
43-річна Сара Хемілі з Нью-Йорка помітила, що її зуб хитається, перш ніж втратити його, коли їла морозиво.
У звіті також детально описується випадок 12-річного хлопчика, який втратив один з постійних зубів через кілька місяців після легкої форми захворювання. На відміну від жінки, у якої в анамнезі були проблеми з зубами, у дитини були нормальні здорові зуби.
Його мати, Діана Беррент, закликала людей серйозно поставитися до вірусу. "Мій 12-річний син щойно втратив передній зуб, а інші його зуби хитаються. Це сталося через пошкодження судин через 9 місяців після Ковіда", - сказала вона.
"О, мій бог. Нема за що. Прошу вас, поставтеся до цього серйозно. Для себе. Для ваших дітей. Для всіх", - закликала вона.
Залишається неясним, чи була втрата зубів викликана COVID-19, але в даний час проводяться дослідження для подальшого вивчення симптомів тривалого COVID-19.
Перераховані інші зареєстровані довгострокові симптоми вірусу, але він CDC як:
- Труднощі з мисленням і концентрацією (іноді також звані " мозковий туман")
- Депресія
- Біль у м'язах
- Головний біль
- Переміжна лихоманка
- Прискорене серцебиття
Більш серйозні довгострокові ускладнення зустрічаються рідше, але про них повідомлялося.
Вони включають:
- Серцево-судинна система: запалення серцевого м'яза
- Респіраторні органи: порушення функції легень.
- З боку нирок: гостре пошкодження нирок.
- Дерматологічні: висип, випадання волосся.
- Неврологічні: проблеми зі смаком і запахом, проблеми зі сном, труднощі з концентрацією уваги, проблеми з пам'яттю.
- Психіатричні: депресія, занепокоєння, перепади настрою.
Найкращий спосіб запобігти довгостроковим ускладненням, викликаним вірусом, - це запобігти зараженню COVID-19.
Всім рекомендується носити що-небудь, що закриває ніс і рот в місцях, де важко триматися подалі від інших людей.
Намагайтеся триматися на відстані не менше двох метрів від тих, з ким ви не живете, і часто мийте руки водою з милом, радить NHS.
Коронавірус в Україні – про що повідомлялося раніше:
- 25 листопада прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив про те, що уряд розглядає варіанти посилення протиепідеміологічних заходів. Серед них - карантин на Новий рік і Різдво. Однак на даний момент в Україні продовжить діяти карантин вихідного дня.
- 24 листопада президент України Володимир Зеленський виступив з відеозверненням до народу, в якому пообіцяв внести в Раду законопроекти про допомогу бізнесу у зв'язку з посиленням карантинних заходів. За словами гаранта, підприємці та наймані працівники повинні отримати по 8 тисяч гривень компенсації.
- 11 листопада уряд України запровадив карантин вихідного дня - він діятиме з 14 по 30 листопада включно. З 00:00 суботи до 00: 00 неділі забороняється робота розважальних закладів, ресторанів, кафе, спортзалів і непродуктових магазинів, ТРЦ, а також проведення культурних заходів.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред