Похолодання, дощі і безпросвітна темінь за вікном – час коли люди найчастіше починають хандрити. Улюблена пора поетів для багатьох може обернутися меланхолією. Як побороти осінню нудьгу, розбирався Главред.
Про те, коли Україна перейде на зимовий час, читайте в нашому матеріалі: Переведення годинників на зимовий час 2021 в Україні: дата, чим шкідливий.
Осіння депресія: причини
Фахівці схиляються до думки, що осінню депресію провокують біохімічні та психологічні чинники. З точки зору біохімії, меланхолію провокує зменшення тривалості сонячного дня. Сонячне світло збільшує вироблення гормонів радості і гарного настрою – серотоніну, дофаміну і норадреналіну. Відповідно, дощова осіння пора зменшує їх кількість, що і позначається на нашому загальному стані.
Психологічні причини не менш різноманітні. У багатьох літній період асоціюється з відпочинком і повернення в звичну робочу обстановку може спровокувати стрес і коливання настрою.
Симптоми осінньої нудьги
Осіння депресія має медичний термін і називається - сезонний афективний розлад. Його основні ознаки:
- значне зменшення фізичної активності;
- занепад сил і млявість;
- підвищена сонливість;
- зміна раціону харчування - вживання більшої кількості вуглеводної їжі;
- тривожність;
- апатія.
читайте такожВчені назвали розпорядок дня, який викликає депресію
Осіння депресія: як боротися
Озброїтися девізом "у природи немає поганої погоди " і бадьоро крокувати по калюжах цілком можливо. Стабілізувати внутрішній стан і брак сонячних променів допоможуть кілька простих порад.
Нормалізуйте режим сну. Відпочивайте не менше 8-9 годин на добу. Щоб сон був міцним, рекомендується спати з відкритим у режимі провітрювання вікном.
Тепліше одягайтеся. По-перше, це подарує тілу максимальний комфорт, а по-друге, вбереже від простудних захворювань.
Урізноманітніть свій раціон. Вівсянка, банани, горіхи, капуста, гарбуз, цитрусові – натуральні антидепресанти, які збільшують вироблення серотоніну в організмі. Налягайте на рибу і морепродукти – вони є джерелами вітанінів А, В, С, цинку та інших корисних мікроелементів.
Гуляйте на свіжому повітрі. Короткі прогулянки в світлий час дня допоможуть наситити організм вітаміном Д, а помірні фізичні навантаження сприяють зміцненню імунітету.
Більше балуйте себе. Приємні дрібниці на зразок м'ятного чаю вечорами або ванною з ефірною олією лаванди – розслабить тіло і душу і наповнить думки позитивом. Приділяйте час улюбленій справі, хоч кілька хвилин щодня.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред