Експерти стверджують, що сон - це не тільки запорука здоров'я і гарного самопочуття. Він також може допомогти нормалізувати вагу. Але перш за все потрібно знати, скільки сну необхідно організму. Виявляється, це залежить не від втоми, а від віку. Хоча в середньому сон повинен тривати не менше семи годин.
Чому важлива кількість сну?
Брак сну руйнує роботу декількох гормонів:
- греліну (гормон голоду)
- лептину (гормон насичення)
- мелатоніну (гормону сну).
Під час сну в людському організмі виробляється гормон лептин, який пригнічує утворення гормону голоду греліну. Тобто, чим менше людина спить, тим вище у неї концентрація греліну і згодом вона починає більше їсти.
Мала кількість мелатоніну також збільшує ризики зайвої ваги, тому що в організмі знижується кількість "спалених калорій". А якщо це систематично, то у людини порушується обмін речовин.
Крім цього, короткий сон провокує не тільки ожиріння, але і цукровий діабет, гіпертонію, ішемічну хворобу серця і негативно позначається на когнітивних функціях мозку, що й призводить до помилок на роботі.
Раніше Главред писав, як правильно їсти на ніч:
Щоб схуднути, одних тільки занять спортом недостатньо. Необхідний ще й дефіцит калорій.
Лікар-дієтолог з 25-річним стажем, кандидат медичних наук Камілла Тимошенко розповіла, що останній прийом їжі повинен бути за три години перед сном.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред