Болить куприк: причини болю і лікування

13 липня 2020, 13:39
1828
Біль в куприку називається кокцидинією.
1594632825-8444.jpg
Біль в куприку називається кокцидинией./Pixabay

Людина зазвичай рідко згадує про існування куприка, рівно до того моменту поки він не починає хворіти.

Біль в куприку зазвичай зосереджений в самому низу хребта, прямо над сідницями, де і знаходиться ця кістка. Куприк маленький, але в нього є декілька важливих завдань. Він допомагає стабілізувати вас, коли ви сидите. Крім того, багато сухожиль, м'язів і зв'язок проходять через цю область.

Біль в куприку називається кокцидинією. Біль від травмованого куприка може варіюватися від легкої до інтенсивної. Біль може посилитися, коли ви сідаєте, чи встаєте зі стільця.

Ви також можете відчувати біль, коли ви користуєтеся ванною, робите вправи або займаєтеся сексом. Жінки можуть відчувати дискомфорт під час менструації. Іноді біль може охопити всі ваші ноги. Положення стоячи або ходьба повинна зменшити тиск на куприк і полегшити дискомфорт.

Біль в куприку

Чому болить куприк?

Ваш куприк міг почати боліти після довгого сидіння на твердій лаві або інший незручній поверхні. Падіння та інші травми можуть призвести до удару, вивиху або перелому куприка.

Пошкодження суглобів від повторюваних рухів або загальний знос від старіння також може сприяти болю в куприку.

Протягом останнього триместру вагітності зв'язки, що знаходяться навколо куприка, природним чином послаблюються, щоб звільнити місце для дитини. Ось чому жінки, які готуються до пологів, приблизно в п'ять разів частіше відчувають біль в куприку.

Проблеми з куприком можуть виникнути, якщо у вас надмірна вага. Однак, якщо ви швидко втратите вагу, ви втратите жирову прокладку, яка захищає куприк і можете пошкодити його. У рідкісних випадках причиною болю в куприку може бути інфекція або пухлина.

Що робити, якщо болить куприк?

Зверніться до лікаря, якщо біль сильний або триває більше декількох днів. Велику частину часу біль в куприку не є серйозним. Іноді він може бути ознакою травми. У дуже рідкісних випадках біль в куприку може бути ознакою раку.

Ви можете зробити рентген або МРТ для пошуку ознак травми, таких як перелом кістки або пухлина, що давить на кістку. Рентген може бути зроблений як сидячи, так і стоячи, щоб показати можливі проблеми з куприком в різних положеннях.

Лікування болю в куприку з допомогою безрецептурних препаратів

Біль повинен зникнути через декілька тижнів, але іноді на її зменшення можуть піти місяці.

Ви можете спробувати нестероїдні протизапальні препарати (НПЗП), що відпускаються без рецепта, щоб зменшити дискомфорт до загоєння куприка.

Для більш сильного болю ваш лікар може ввести місцеву анестезію, нервовий блок або стероїдні ліки в область куприка. Деякі люди отримують комбінацію анестетиків та ін'єкцій стероїдів. Ви також можете приймати антидепресанти або антисептичні препарати всередину, щоб полегшити біль.

Обов'язково обговоріть варіанти лікування з лікарем.

Положення сидячи для лікування болю в куприку

Щоб полегшити дискомфорт, сядьте на грілку або пакет з льодом або сходіть на масаж. Те, як ви сидите, також має значення. Погана постава може надати занадто сильний тиск на куприк. Сядьте спиною до стільця і поставте ноги на підлогу, щоб зняти вагу з куприка.

Нахиліться вперед, коли ви сядете. Ви також можете сидіти на спеціальній подушці у формі пончика або у формі клина, щоб зняти тиск на чутливу область.

Фізіотерапія для лікування болю в куприку

Фізіотерапевт може показати вам вправи для зміцнення м'язів, що підтримують куприк. До них відносяться м'язи живота і тазового дна.

Ви також можете спробувати техніку, яка називається куприковою маніпуляцією. Це коли лікар вставляє палець в рукавичці в пряму кишку і переміщує куприк назад і вперед, щоб зсунути його в потрібне положення.

Деякі вправи і розтяжки можуть допомогти зняти тиск, який викликає біль в куприку
Деякі вправи і розтяжки можуть допомогти зняти тиск, який викликає біль в куприку

Операція з лікування болю в куприку

У більшості випадків ці процедури зменшать ваш біль до загоєння куприка.

Якщо лікування не допомогло, лікар може порекомендувати операцію в якості останнього засобу для видалення частини або всього куприка. Ця процедура називається копцигектомія.

Хірургія не завжди працює відразу. Може минути деякий час, перш ніж біль піде. У деяких випадках операція не допоможе зовсім. Хірургія також може нести ризики, такі як інфекція.

Рішення про те, чи варто робити операцію, слід приймати дуже обережно з обов'язковою консультацією з лікарем.

Вправи та розтяжки для болю в куприку

Хоча не існує миттєвого лікування болю в куприку, деякі вправи і розтяжки можуть допомогти зняти тиск, який викликає біль в куприку. Різні пози йоги можуть бути чудовими для розтягування м'язів і зв'язок, пов'язаних з куприком.

Вагітні жінки з болем в куприку також можуть почувати себе краще завдяки розтяжці.

Поговоріть зі своїм лікарем, якщо біль в куприку посилюється при фізичному навантаженні або розтяжці.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакції.

Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред

Реклама
Новини партнерів
Реклама

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти