Цього року разом з весняним авітамінозом українців накрила епідемія коронавірусу, тому дуже важливо подбати про своє здоров'я, адже хороший імунітет – це запорука того, що COVID-19 обійде вас стороною.
Дієтолог-нутриціолог Ольга Набока розповіла, якими продуктами варто доповнити раціон, щоби уникнути весняного авітамінозу.
За її словами, головний вітамін, що необхідний організму в період з квітня по травень, це вітамін С. Він є основним формуючим фактором для нашої імунної системи. Щоби поповнити запаси вітаміну С в організмі, потрібно їсти лимони, апельсини, часник та імбир.
При цьому дієтолог застерегла, що часнику дає побічні ефекти. Зокрема, надмірне використання цього інгредієнта може спровокувати загострення захворювань шлунково-кишкового тракту. Рекомендується вживати не більше двох зубочків середнього розміру на день.
читайте такожДієтолог назвала добову норму вітаміну С: що можна з'їсти
Зловживати лимонами також не варто. Справа в тому, що за рахунок підвищеного вмісту кислоти можуть виникнути проблеми з травною системою. Набока радить натщесерце пити воду з лимоном – на один стакан можна додавати одну часточку лимона. Однак якщо ви страждаєте від гастриту і підвищеної кислотності, вживання лимона натщесерце протипоказано. А впродовж дня можна з'їсти не більше 30 г лимона.
"Я рекомендую використовувати різнокольорові салати з вмістом вітаміну С. Також варто додавати в них трохи часнику, імбиру, лимона. Головне - інгредієнти, що містять вітамін С, потрібно додавати в помірних кількостях", - порадила дієтолог, передає видання Обозреватель.
Ще одне джерело вітаміну С – це шипшина.
"Але потрібно пам'ятати, що цей вітамін руйнується при температурі вище 50 градусів. Крім того, шипшину не можна заварювати в металевому посуді. У цьому випадку вона повністю втрачає свої корисні властивості", - сказала експерт.
Авітаміноз - ознаки
Одна з ознак авітамінозу - поява білих плям на шкірі. Це означає, що організму не вистачає вітаміну А. Він міститься в моркві, папаї, капусті і свіжій зелені.
"При натисканні пальцем на шкіру з'являється ледь помітна світла пляма, забираєте палець - пляма ще якийсь час залишається, потім зникає. Це і є прояв авітамінозу", - пояснила дієтолог.
До речі, тріщини, сухість, лущення і шорсткість шкіри також є ознаками авітамінозу.
Авітаміноз - які вітаміни пити
Щоби перенести весняний авітаміноз легше, потрібно в зимовий період приймати натуральні мінерально-вітамінні комплекси і правильно коригувати харчування. Дієтолог зазначила, що мова йде саме про натуральні вітамінні комплекси, а не синтетичні.
"Що стосується вітамінних добавок, то до них варто вдаватися тільки при виявленні серйозного дефіциту вітамінів. Ці добавки повинен призначати спеціаліст, оскільки можуть бути алергічні реакції", - резюмувала експерт.
читайте такожЕксперти назвали Топ-5 продуктів-захисників від стресу на карантині
Нагадаємо, раніше відомий лікар-дієтолог Оксана Скиталінська пояснила, чи варто у весняний період додатково вживати вітаміни.
У свою чергу, дієтолог-імунолог Людмила Гончарова розповіла, як харчуватися під час карантину.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред