Національний банк України запропонував для громадського обговорення зміни організації касової роботи банками та проведення платіжних операцій тими, хто надає платіжні послуги. Про це повідомила пресслужба Нацбанку.
З метою підвищення прозорості платіжних операцій регулятор планує виключити можливість отримання готівки суб'єктами господарювання за розрахунками з фізичними особами через переказ коштів без відкриття рахунку.
Як зазначили в НБУ, готівкові грошові кошти, перераховані громадянами на користь ФОП/юридичних осіб, мають бути обов'язково зараховані постачальниками платіжних послуг на рахунки останніх (за номером IBAN) у безготівковій формі.
"Тобто для громадян нічого не змінюється: вони, як і раніше, можуть обирати зручний для них вид переказу і розрахунку за послуги або товари ФОПів та інших юридичних осіб - готівкою або безготівкою", - заявили чиновники Нацбанку.
За їхніми словами, також передбачається:
- оновити окремі вимоги щодо вилучення з обігу та передачі для дослідження сумнівних банкнот і монет;
- знизити терміни проведення НБУ відповідних досліджень.
Що таке Національний банк України?
Національний банк України (НБУ) - центральний банк України, особливий центральний орган державного управління, який є емісійним центром, проводить єдину державну політику в галузі грошового обігу, кредиту, зміцнення грошової одиниці України - гривні. Також регулює і наглядає за діяльністю комерційних банків в Україні та небанківських фінансових установ, повідомляє "Вікіпедія".
Грошові перекази в Україні
Як повідомляв Главред, банки в Україні вже деякий час встановлюють ліміти для грошових переказів з картки на картку, щоб протидіяти шахрайству та відмиванню грошей. Обмежуються не тільки суми переказів, а й кількість транзакцій. Однак ці ліміти різняться залежно від фінустанови, повідомляє портал "Обозреватель".
Також, в Україні не блокують банківські картки для отримання пенсії, якщо за ними немає тривалого руху коштів, однак можуть перестати нараховувати пенсію. Про це повідомили в Міністерстві соціальної політики.
Крім іншого, у новому і гучному законопроєкті про мобілізацію в Україні був пункт про внесення ухильників до бази боржників. Ця ідея викликала у багатьох масу запитань. Член комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки Федір Веніславський поставив крапку в цьому питанні.
Інші новини:
- Зеленський вирушить із візитом до Туреччини: що анонсували в ОП
- Колону стерли в порошок: потужний удар десантників ЗСУ на сході потрапив на відео
- Жителі України зобов'язані заплатити податки: за що і скільки потрібно віддати державі
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред