В Україні вдалося стабілізувати поставки дизельного палива. При цьому бензину як і раніше не вистачає, заявили в Міністерстві економіки.
Як розповів LB.ua представник Мінекономіки, на сьогодні в Україну надходить приблизно на 20% більше дизельного палива, ніж споживається.
"Якщо взяти в цілому по місяцю, то ми приблизно виходимо в баланс і завозимо дизеля стільки, скільки споживаємо. Бензину заходить істотно менше потреб споживання. І тут ми розраховуємо на допомогу наших європейських партнерів", – констатував він.
У свою чергу в компанії-операторі ринку АЗС ОККО стверджують, що Україні не вистачає 200 тисяч тонн палива на місяць.
Там пояснили, що до війни українці споживали в середньому 950 тис.тонн пального щомісяця (600 тис. тонн дизеля, 200 тис. тонн бензинів і 150 тис. тонн скрапленого газу).
Для порівняння: у квітні паливний ринок України спожив 500 тис.тонн палива (300 тис. тонн дизеля, 150 тис. тонн бензинів і 50 тис. тонн газу).
"Тобто станом на сьогоднішній день щомісяця ринок потребує близько 500 тис. тонн пального. Значну частину цієї необхідності закривав Кременчуцький НПЗ, однак після сумних подій наприкінці квітня він так і не відновив роботу. Так що на ринку утворилася "діра" об'ємом близько 200 тис.тонн. Інші учасники ринку не можуть швидко її закрити, оскільки є дві ключові проблеми: диверсифікація ринків закупівлі та налагодження логістичних ланцюжків", - додали в ОККО.
читайте такожПаливна криза в Україні: ціни на АЗС рекордно злетіли
Паливна криза в Україні
В Україні в останній тиждень квітня виник дефіцит пального на АЗС. З метою вирішити питання його дефіциту 29 квітня уряд підвищив граничні ціни на бензин і дизельне паливо на 40-43%.
17 травня уряд призупинив цінове регулювання на ринку палива. За оцінками Кабміну, після цього рішення очікувані граничні ціни на дизельне паливо будуть не вище 58 грн за літр, а ціни на бензин – не вище 52 грн за літр.
Читайте ще:
- В Україні подорожчали бензин і дизель: які зараз ціни
- Зеленський висловився про дефіцит бензину: коли вирішать проблему
- Ціни на бензин і ДП в Україні невблаганно зростають: яка обстановка на заправках
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред