Чутки про відставку голови Нацбанку Шевченка поширюються з метою посварити МВФ і Україну - експерт

Відставка Шевченка може вплинути і на загальну фінансову ситуацію в країні.

Чутки про відставку голови Нацбанку Шевченка поширюються з метою посварити МВФ і Україну - експерт

Інформаційна кампанія щодо звільнення голови Національного банку Кирила Шевченка має за мету зіпсувати стосунки України та Міжнародного валютного фонду. Про це написав у Facebook політичний експерт Петро Охотін.

Джерелом "хвилі" публікацій про відставку Шевченка стала стаття, яка вийшла у британській Financial Times. Проте, це не перший раз, коли у західній пресі з’являються матеріали, які можуть нашкодити відносинам України та країн-партнерів.

"Чого варта публікація в Politiko про те, що США заборонили Україні критикувати "Північний потік -2". Радник Держдепу Дерек Шолле спростував ці слова, сказавши, що Київ має право показувати свою позицію. Не вдалося зіштовхнути лобами Україну зі США. З чутками про відставку Шевченка може бути те саме. На цей раз, щоб посварити з МВФ", - зазначив Охотін.

Крім цього, відставка Шевченка може вплинути і на загальну фінансову ситуацію. За словами експерта, у Туреччині відставка керівника Нацбанку призвела до інфляції у 17%. При цьому Шевченко у складний період проявив себе з кращого боку, вважає Охотін.

"Шевченку вдалося утримати курс на рівні 27 гривень за долар навіть у часи пандемії. Інфляція була низькою, а до 2022 року її планують зафіксувати на рівні не більше 5%. Неймовірні цифри для постковідного часу", - додав він.

Експерт нагадав, що за Шевченка збільшилася кількість безготівкових операцій, а отже вигоду від його відставки може отримати тіньова економіка.

Охотін також розкритикував звинувачення у бік голови НБУ щодо відсутності домовленості з МВФ про транш. "Угоди підписує держава Україна. Не Шевченко. Не Президент. Стороною домовленостей є Україна, яка бере на себе відповідальність", - підкреслив експерт.

Більш того, зміна голови НБУ буде розцінена, як ознака нестабільності системи, що відтягне термін видачі Україні траншу.

"Гарячкуваті рішення — неприпустимі. Вони не по кишені кожному українцю", - констатував він.

Нагадаємо, раніше Кирило Шевченко повідомив, що НБУ відновить співпрацю з Організацією з боротьби з фінансовими злочинами Міністерства фінансів США.

Реклама
Підтримайте Главред

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти