Уряд Норвегії вирішив обмежити фінансову допомогу українським біженцям, щоб уникнути надмірного навантаження на муніципалітети та зберегти високий рівень надання послуг і пільг.
Як йдеться на сайті уряду Норвегії, рішення пояснюють необхідністю контролювати рівень міграції, адже понад половина українських біженців, які прибувають до країн Північної Європи, шукають притулку в Норвегії.
"Ми маємо уникати ситуації, коли тиск на муніципалітети стане настільки сильним, що допомога Україні може бути оскаржена", - заявила міністерка юстиції та громадської безпеки Емілі Енгер Мель.
Що зміниться для біженців з України в Норвегії
- українці не будуть більше отримувати виплати, якщо вирішать жити в приватному житлі замість центрів прийому біженців;
- держава більше не відшкодовуватиме витрати на домашніх тварин для нових біженців. На практиці у нових прибулих не буде можливості жити з домашніми тваринами в центрах прийому біженців;
- особам віком від 19 до 24 років потрібно прожити в Норвегії щонайменше п'ять років, щоб претендувати на безкоштовні стоматологічні послуги;
- для одержувачів одноразової допомоги посилять вимоги щодо терміну проживання - їм потрібно буде прожити в країні не менше року. Наразі ця допомога становить 92 648 норвезьких крон (понад 8 тис. євро);
- для отримання базових виплат і виплат з надання допомоги буде запроваджено вимоги щодо більш тривалого періоду проживання в Норвегії.
Норвегія готова заплатити українцям за повернення додому
Норвегія з 2023 року платить 17,5 тис. крон (1,2 тис. доларів) кожному українцю, який має статус колективного захисту, посвідку на проживання в країні та готовий повернутися на Батьківщину. Гроші дають лише тим, хто готовий купити квиток в Україну й одразу ж повернутися додому.
За виплатою потрібно звертатися до Норвезького імміграційного управління (UDI). Разом із заявою потрібно буде надати квитки та документи, а також описати маршрут.
Також потрібно оформити документи про переїзд із Норвегії.
Як повідомляв Главред, Норвегія змінить соціальні умови і правила для українців, які тікають від війни і оформляють статус тимчасового захисту. Все це робиться для того, щоб країна не стала більш привабливою для переїзду з тієї ж Польщі.
Нагадаємо, 12 грудня в Ірландії схвалили скорочення вп'ятеро щотижневої допомоги, яку платять українським біженцям.
Інші новини:
- У ЄС на рік продовжили тимчасовий захист для біженців з України
- Нові правила фінансування біженців: чого чекати українцям у Німеччині
- У Нідерландах запропонували повернути біженців на Захід України
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред