Норвегія, одна з країн, яка відкрила двері для українських біженців. І хоч вона не є членом ЄС, там готуються прийняти до 100 тисяч переселенців.
Про те, як приймають біженців Нідерланди можна дізнатися в матеріалі: Нідерланди приймають біженців з України - умови перебування та корисні контакти.
- Як потрапити до Норвегії біженцям
- Що робити після перетину кордону
- Транспорт в Норвегії
- Корисна інформація
Як потрапити до Норвегії біженцям
До Норвегії можна потрапити при наявності біометричного паспорта, ID карти громадянина України або інших документів, які можуть підтвердити ваше громадянство.
Потрапити до Норвегії і попросити притулку можна і без цих документів. Віза для перетину кордону не потрібна. Подавати заяву про захист можна також без документів прямо на кордоні.
Що робити після перетину кордону
Держава надає українським біженцям тимчасовий колективний захист, який діє 1 рік з можливістю його продовження на 3 роки. Ця схема включає можливість доступу до ринку праці, медичних послуг та освіти для дітей.
Важливо: тимчасовий колективний захист не є підставою для отримання посвідки на проживання.
Якщо у вас є де зупинитися, ви можете відразу їхати туди і залишатися там. Не варто відкладати реєстрацію в місцевому відділенні поліції. У період, коли ви не зареєстровані у вас немає доступу до прав в країні, ви просто перебуваєте в постійному безвізовому режимі.
Якщо немає житла, потрібно звертатися в поліцію, яка доставить вас до Національного центру прибуття.
Важливо: реєструвати свою заявку можна тільки в Національному центрі прибуття.
В Осло Національний центр прибуття знаходиться за адресою Mosseveien 58, 1640 Råde Nasjonalt Ankomstsenter. Він працює цілодобово.
Українські організації, які можуть бути корисними в пошуку житла:
Транспорт в Норвегії
У Норвегії українські біженці можуть безкоштовно їздити на поїздах і експресах Vy. Для поїздок у Східній Норвегії, місцевих поїздів на Заході, лінії Флом, а також поїздок між Гетеборгом і Осло біженці можуть сісти в поїзд і подорожувати безкоштовно, пред'явивши український паспорт або національне посвідчення особи.
Для проїзду на лінії Бергена, українські біженці можуть отримати безкоштовний квиток в касі Entur на Центральному вокзалі Осло і Бергенському вокзалі.
Корисна інформація
Тут можна знайти цікаву інформацію щодо проживання, оформлення статусу тимчасового захисту, соціальної та медичної допомоги:
Біженці з України до Норвегії.
Норвезька організація, яка допомагає знайти притулок – NOAS.
Читайте також:
- Допомога біженцям з України в Німеччині: як дістатися і на що можна розраховувати
- Статус біженця в Іспанії для українців: як країна приймає людей-допомога і корисні контакти
- Великобританія приймає біженців з України: як потрапити в країну і на що можна розраховувати
- Франція приймає біженців з України: правила в'їзду в країну, на що можна розраховувати
- Італія приймає українських біженців-як дістатися і знайти житло
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред