З січня по червень нинішнього року (після початку світової пандемії китайського коронавірусу) рівень добробуту на одного дорослого громадянина в Україні зменшився на 9% в доларовому еквіваленті.
Про це свідчать результати дослідження, яке провели аналітики швейцарського банку Credit Suisse. Згідно з документами, Україна увійшла до списку держав, де добробут людей за час пандемії знизився найсильніше.
В цілому пандемія Covid-19 призвела до скорочення багатства домогосподарств у всьому світі на 7,2 трильйона доларів США менш, ніж за шість місяців.
Сильніше українців збідніли жителі Росії (10,7%) Норвегії (11%), Мексики (14,2%), Південної Африки (21,8%) і Бразилії (24,4%).
Однак же, є і країни, рівень добробуту населення в яких виріс - Швейцарія, Нідерланди, Тайвань.
За словами аналітиків Credit Suisse, для оцінки добробуту домогосподарств вони враховували капіталізацію фондового ринку, ціни на житло, валютні курси і зміни ВВП в кожній країні.
читайте такожІнфляція і безробіття: Кабмін видав прогноз по економіці України в умовах коронавірусу
Бідність в Україні - що було раніше:
- У травні 2020 року президент Володимир Зеленський стверджував: заробітна плата в 5-6 тисяч гривень - аж ніяк не абсолютний показник бідності населення України.
- Так керівник країни прокоментував звіт організації ЮНІСЕФ, експерти якої автоматично записали до числа бідняків всіх українців, які отримують зарплату від 5 до 6 тисяч гривень.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред