Що було до Москви та як називалась та територія — історик здивував відповіддю

21 липня 2025, 06:43
5930
Задовго до появи Москви землі на північ від Київської Русі називались Заліссям і населялись фінськими племенами, розповів історик Олександр Алфьоров.
Що було до Москви та як називалась та територія — історик здивував відповіддю
Що було до Москви та як називалась та територія - історик зробив відкриття / Колаж Главред, фото: УНІАН

Про що йдеться у матеріалі:

  • Що було до Москви
  • Як називалась територія Москви
  • Що таке Залісся

Території, які згодом стали серцем Московської держави, у давнину мали зовсім іншу назву та зовсім інше населення. Про це у відео на YouTube розповів український історик, голова Інституту національної памʼяті Олександр Алфьоров.

Главред з'ясував, як раніше називалась Московська держава.

відео дня

Не Москва і не Русь: як називали цю територію наші предки

За словами історика, в середньовіччі землі, що сьогодні вважаються історичним ядром Росії, зовсім не були частиною Русі. Українці тоді називали ці території Заліссям.

"Землі, які стали пізніше центром Московської держави, і які тоді населяли бідні фінські племена Весь та Меря, ми називали Заліссям", – пояснює Алфьоров.

Дивіться відео про те, як називали територію Росії до Москви:

Чому саме Залісся: географія як відповідь

Назва Залісся мала чітке географічне пояснення. Територія була ізольована від Київської Русі густими лісами, за якими й розташовувались ці землі.

"Чому Заліссям, друзі? Тому що по відношенню до центральних руських земель, ну, Русь — це середньовічна Україна... ці території... знаходились за величезним лісовим масивом", – розповідає історик.

Ці ліси мали свою межу — місто Брянськ, яке нині входить до складу Російської Федерації, але в той час був частиною Чернігівського князівства.

"Межа якого — це місто Брянськ, сьогодні, щоправда, в Росії, але тоді це частинка Чернігівського князівства", – додає він.

Колонізація Залісся: хто і навіщо

Алфьоров підкреслює, що українські князі колонізували Залісся, будуючи на його території міста та фортеці не лише для контролю, а й для захисту.

"Колонізуючи заліські території, наші предки будували там фортеці, міста для того, щоб боронитися і проти місцевого населення, і тримати адміністрацію", – говорить історик.

Саме тому багато назв населених пунктів у тих краях нагадують українські.

"Саме тому там так часто повторюються назви українських міст. Володимир, Галич, Звенигород", – зауважив Алфьоров.

Вам також може бути цікаво:

Про персону: Олександр Алфьоров

Олександр Анатолійович Алфьоров (нар. 30 листопада 1983, Київ) — український історик, радіоведучий, громадський та політичний діяч, кандидат історичних наук, науковий співробітник Інституту історії України НАН України, Голова Інституту національної пам’яті України, майор запасу ЗСУ, передає Вікіпедія.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакції.

Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред

Новини партнерів
Реклама

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти