Резолюція Європарламенту щодо Росії демонструє, що країни ЄС підтримують серйозні економічні заходи проти Росії. І якщо раніше у Брюсселі сприймали дії російської держави як загрозу виключно географічним сусідам РФ, відтепер ситуація змінилася. Євросоюз розглядає Росію як загрозу безпосередньо всьому об'єднанню. Наразі застосовуватиметься широкий арсенал антиросійських санкцій допоки, доки заходи не досягнуть потрібних Європі результатів. Про це заявив журналіст Іван Яковина.
У ефірі телеканалу Україна 24 він розповів про те, що прийняття резолюції Європарламентом стало дуже важливим моментом, який продемонстрував, що посилені санкції проти Росії підтримують у Європі. Це свідчить про неминучість посилення санкційних заходів щодо Москви.
За його словами, у Євросоюзі сподівалися, що після анексії Криму Росія заспокоїться, а Брюсселю і Москві вдасться домовитися. Однак цього не сталося, а у Кремлі стали вважати, що ЄС боїться Росії. Але зараз політика Євросоюзу змінилася - щодо РФ впроваджуватимуться безліч санкцій допоки, доки Європа не досягне своєї мети.читайте такожУ Лаврова пояснили дії Росії у разі відключення від SWIFT
"Але Путін вважав, що ЄС його боїться, а тому можна робити все, що хочеш – і диверсантів посилати, склади підривати, хімзброю використовувати, війни починати, опозиціонерів вбивати. ЄС мовчав до до певного часу, але наразі ця вся махина ЄС дуже повільно починає розвертатися і змінювати ставлення до Росії, причому відразу на різко негативне. Якщо розворот почався, зупинити його майже неможливо. Допоки Брюссель не впровадить проти Росії всі можливі і неможливі санкції, махіна буде працювати", - зазначив Яковина.
Також він додав, що якщо раніше Росія розглядалася ЄС в якості загрози сусідам російської держави, то наразі Європа в політиці Москви бачить ризики для всього наднаціонального об'єднання.читайте такожЕксперт пояснив, до чого призведе відключення Росії від SWIFT
"Його (Путіна, - ред.) стали розглядати вже не як загрозу сусідам ЄС, а самому ЄС, і методи до нього відтепер застосовуватимуться відповідні. Думаю, наразі будь-який різкий рух з боку Кремля викликатиме ще більш жорстку реакцію з боку країн ЄС", - підкреслив Іван Яковина.
Відносини Росії і Євросоюзу
- Росія у 2014 році окупувала території України – автономну республіку Крим і Донбас. Після цього відносини російської держави з Європою значно погіршилися. Світова спільнота називає Росію країною-агресором, який грубо порушив норми міжнародного права. Відносно Росії, включаючи російських чиновників, бізнесменів і політиків, діють санкції Заходу.
- Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров припускав, що Москва може піти на сценарій розриву відносин з ЄС у тому випадку, якщо Брюссель впровадить санкції проти стратегічно важливих секторів російської економіки.
- Прессекретар російського президента Дмитро Пєсков пояснив, що слова Лаврова були неправильно процитовані. Росія готова буде розірвати відносини з ЄС тільки з ініціативи Заходу.
- Глава Європейської народної партії у Європарламенті Манфред Вебер запропонував Заходу вдарити новими санкціями проти Росії у разі нового військового вторгнення в Україну. Він вважає, що треба відключити РФ від SWIFT.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред